XII Turniej Szachowy Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy, 17.06.2024

W XII Turnieju Szachowym Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy, który jak zawsze odbył się w Przedszkolu Miejskim Nr 6, wzięło udział 37 szachistów z 13 przedszkoli. Tradycyjnie zawody odbyły się w dwóch grupach turniejowych: dziewcząt i chłopców.

Wśród dziewcząt z kompletem punktów zwyciężyła Weronika Dyda (Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka). Weronika aż o półtora punktu wyprzedziła swoje przeciwniczki. Druga na mecie zameldowała się Karolina Podjacka (Przedszkole Bajkowy Domek), a trzecie miejsce zajęła Mariia Mikhailovskaia (Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka).

Wśród chłopców po wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsce z kompletem punktów zdobył Kacper Drabik (Przedszkole Europejska Akademia Dziecka). Drugi był Antoni Rudnik (Przedszkole Bajkowy Domek), a trzeci Szymon Halicki (Przedszkole Wesoła Piątka).

Za świetną organizacja turnieju stała kadra Przedszkola Miejskiego Nr 6 na czele z dyrektor Małgorzatą Domarecką. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Sędziował autor tej relacji. Pomagała mu Natalia Mielnik – nauczyciel w Przedszkolu Zgromadzenia Sióstr Prezentek.

SERWISY TURNIEJOWE

GALERIA ZDJĘĆ