XII Szachowe Mistrzostwa Przedszkola Miejskiego Nr 4, Świdnica, 31.05.2023

Na starcie XII Mistrzostw Przedszkola Nr 4 w Świdnicy stanęło 24 przedszkolaków: 10 dziewcząt i 14 chłopców.

Wśród dziewcząt w ostatniej rundzie zmierzyły się posiadające najwięcej punktów Lena Pietrukiewicz i Natalia Karmowska. Po świetnym początku Lena zdobyła sporą przewagę, ale Natalia do końca walczyła o odrobienie strat i ostatecznie partia zakończyła się remisem, gdy na planszy pozostały same króle. O tytule Mistrzyni Przedszkola zadecydowała więc dogrywka, w której zwyciężyła Natalia Karmowska. Trzecie miejsce wśród dziewcząt zajęła Julia Bryszkowska.

Wśród chłopców wszystkie miejsca na podium zajęli faworyci. O pierwszym miejscu również zadecydował pojedynek w ostatniej rundzie pomiędzy broniącym tytułu mistrza Mateuszem Biernatem a Antonim Szachniewiczem. Po bardzo wyrównanym debiucie Antoś zdobył figurę w grze środkowej i to zadecydowało o jego zwycięstwie. Trzecie miejsce zajął Szymon Włodarski.

Pomimo kilku łez rozczarowań mistrzostwom jak zwykle towarzyszyła znakomita atmosfera radosnych zmagań. Wielka w tym zasługa Renaty Strugały – dyrektor Przedszkola, która jak co roku, zatroszczyła się o świetną organizację zawodów. Wszystkie przedszkolaki otrzymały medale, a najlepsi statuetki i nagrody rzeczowe.

GALERIA ZDJĘĆ

[ess_grid alias=”grid-12″][/ess_grid]