XI Turniej Szachowy Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy, 15.06.2023

W XI Turnieju Szachowym Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy, który jak zawsze odbył się w Przedszkolu Miejskim Nr 6, wzięło udział 36 szachistów z 13 przedszkoli. Tradycyjnie zawody odbyły się w dwóch grupach turniejowych: dziewcząt i chłopców.

Tak wyrównanej rywalizacji pomiędzy dziewczynkami nie było w całej historii Mistrzostw. Zwyciężyła Pola Pieszczoch przed Różą Omańską (obydwie z Przedszkola Frajda) i przed Marianną Ostrowską (Przedszkole Abracadabra).

Podczas zmagań chłopców również nie brakowało dramaturgii. Po bardzo wyrównanej rywalizacji pierwsze miejsce z kompletem punktów zdobył Jakub Banasiak (Przedszkole Abracadabra). Drugi był Michał Kowal (Przedszkole Bajkowy Domek), a trzeci Antoni Szachniewicz (Przedszkole Miejskie Nr 4).

Świetna organizacja turnieju to, jak co roku, zasługa kadry Przedszkola Miejskiego Nr 6 na czele z dyrektor Danutą Wencko, która zadbała o szachowy wystrój, o świetne warunki gry i odpoczynku dla młodych szachistów oraz o dyplomy, medale oraz nagrody rzeczowe dla wszystkich uczestników. Sędziował autor tej relacji, a pomagał mu Wiktor Chołody – nauczyciel szachów w Przedszkolu Bajkowy Domek.

SERWISY TURNIEJOWE

GALERIA ZDJĘĆ

[ess_grid alias=”grid-18″][/ess_grid]