XI Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego, Świdnica, 11.11.2021

Szachiści ze Świdnicy oraz z licznych klubów z województwa dolnośląskiego uczcili Narodowe Święto Niepodległości udziałem w XI Turnieju Szachowym o Szablę Piłsudskiego, który po raz kolejny odbył się na Hali Sportowej OSiRu na Zawiszowie. Na starcie stanęło 162 zawodników. Turniej został rozegrany w trzech grupach. Grupy A i B grały tempem 10 minut + 5 sekund na ruch na dystansie ośmiu rund. Grupa C grała tempem 15 minut na partię na dystansie 7 rund.

W klasyfikacji generalnej Gr. A zwyciężył Kamil Gałuszka przed Kacprem Ugorkiem i Jakubem Antoniewiczem. Poniżej wyniki w poszczególnych grupach wiekowych.

3. Ignacy Bojnowski, KSz GAMBIT MDK Świdnica

Na zakończenie turnieju wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody z rąk dyrektora Młodzieżowego Domu Kultury – Zbigniewa Curyla, który tradycyjnie ubrany w mundur Józefa Piłsudskiego pasował zwycięzców szablą Marszałka. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali porcelanowe szable Piłsudskiego przygotowane przez Elżbietę Tarnowską, która prowadzi pracownię ceramiczną w MDK. Nad sprawnym przeprowadzeniem turnieju czuwał sędzia międzynarodowy Rafał Siwik. W sędziowaniu pomagali mu Wojciech Kowalczuk i Marcin Korzekwa (autor tej krótkiej relacji). Dobra organizacja turnieju to również zasługa zaangażowanych pracowników MDK na czele z Leszkiem Matusem i Bartoszem Jaśkiewiczem, rodziców zrzeszonych w Stowarzyszeniu KSz GAMBIT MDK Świdnica na czele z Marcinem Krukiem i Markiem Śliwowskim, pracowników OSiRu oraz Szkoły Podstawowej Nr 1. Nagrody w turnieju zostały ufundowane przez Urząd Miejski w Świdnicy, przez MDK Świdnica oraz przez Stowarzyszenie Klub Szachowy GAMBIT MDK Świdnica.