VIII Szachowe Mistrzostwa Szkoły Społecznej, Świdnica, 11.06.2019

Tradycyjnie Szachowe Mistrzostwa Szkoły Społecznej wiążą się z nowym rekordem frekwencji. W tegorocznych Mistrzostwach wzięło udział aż 51 uczniów, którzy rozegrali 5 rund systemem szwajcarskim w trzech grupach turniejowych: dziewcząt z klas 1-3, chłopców z klas 1-3 oraz dziewcząt i chłopców z klas 4-8.

Wśród dziewcząt z młodszych klas z kompletem punktów po świetnej grze zwyciężyła Aniela Żek. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Sowicz, a trzecie Klara Chęcińska (wszystkie z klasy trzeciej).

Po bardzo wyrównanej rywalizacji wśród chłopców z młodszych klas z kompletem punktów \”na mecie\” turnieju zameldował się pierwszoklasista Sławomir Bancarewicz. Drugi był drugoklasista Jakub Zieliński, a trzeci pierwszoklasista Jan Złotkiewicz.

W grupie starszych klas zwyciężyli Klaudia Głuszek przed Victorią Moore i Nadią Mikosik oraz Robert Rymanowski przed Dominikiem Matuszykiem i Bartoszem Branią.

Na zakończenie turnieju uczestnicy otrzymali dyplomy i medale z rąk Jacka Urbańskiego – dyrektora szkoły.