VII Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, 13.06.2019

W tegorocznych Szachowych Mistrzostwach Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej wzięło udział 49 osób. Podobnie, jak w ubiegłym roku, uczniowie rywalizowali w trzech grupach turniejowych: dziewcząt z klas 1-3, chłopców z klas 1-3 oraz dziewcząt i chłopców z klas 4-8. Po raz drugi z rzędu minimalnie więcej było uczestników z klas starszych, co świadczy o niegasnącym zainteresowaniu grą wśród jaworzyńskich nastolatków. Podczas uroczystego otwarcia turnieju dyrektor szkoły – Krzysztof Sołtys – przypomniał uczniom, jak wiele pozytywnych aspektów ma królewska gra. W trakcie zakończenia dyrektor wręczył uczniom medale, dyplomy oraz nagrody.

Wśród dziewcząt z klas młodszych z kompletem punktów zwyciężyła Basia Tomczak. Drugie miejsce zajęła Zosia Sadkowska, a trzecie Anita Mentel. Wśród chłopców z klas 1-3 zwyciężył Łukasz Zawada. Drugi był Wiktor Podgórski, a trzeci Leopold Bartosik. W turnieju klas starszych zwyciężyli: Anna-Maria Michalska przed Martą Więcław i Ewą Śmigiel oraz Piotrek Tomczak przed Mateuszem Mielnikiem i Krzysztofem Galantem.

Turniej przebiegł bardzo sprawnie dzięki dobrej organizacji tak dużej imprezy przez wicedyrektora Marcina Kruka oraz dzięki jego wsparciu w sędziowaniu podczas zawodów. Sędzią głównym był autor tych słów.