V Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, 06.06.2017

Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej po raz kolejny zgromadziły na starcie bardzo dużo, bo aż 50, młodych szachistów. Wśród dziewcząt z klas 0-3 tytuł mistrzyni szkoły obroniła Anna-Maria Michalska. Drugie miejsce zajęła Hania Pałeczka, a trzecie Oliwia Kilańska. Wśród chłopców z klas 0-3 zwyciężył Piotr Tomczak. Drugi był Michał Mielnik, a trzeci Krzyś Galant. Wśród dziewcząt z klas 4-6 zwyciężyła Marta Więcław, która wyprzedziła ubiegłoroczną mistrzynię Aleksandrę Cichocką. Najlepszym chłopcem z klas 4-6 okazał się Mateusz Mielnik. Drugi był Jakub Kozieł, a trzeci Paweł Radziszewski. Wszyscy uczestnicy Mistrzostw otrzymali dyplomy oraz słodkie upominki. Zwycięzcy otrzymali statuetki oraz medale od dyrektor szkoły – p. Teresy Gawron. Wspaniała organizacja turnieju to, jak co roku, zasługa p. Anny Kruk.