V Szachowe Mistrzostwa Przedszkola Miejskiego Nr 4, Świdnica, 08.06.2015

W V Szachowych Mistrzostwach Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Świdnicy wzięło udział 34 przedszkolaków. W ten sposób został ustanowiony nowy rekord frekwencji :)

Spośród czternastu dziewczynek z wynikiem 4,5 pkt z 5 najlepszą okazała się Iga Kruk. Jest to już drugi sukces Igi w tych rozgrywkach: w ubiegłym roku była trzecia. Na drugim miejscu uplasowała się Kornelia Rostkowska (4 pkt), a na trzecim Konstancja Fitrzyk (3,5 pkt).

Wśród chłopców zwyciężył Wiktor Zieliński, który po czterech zwycięstwach zmierzył się z Wojtkiem Wyszyńskim. Po bardzo zaciętej grze chłopcom pozostały same króle. Dzięki temu remisowi Wojtek, który zgromadził łącznie 3,5 pkt, zajął trzecie miejsce, a na drugi stopień podium awansował Kacper Suwalski (4 pkt).

Mistrz i mistrzyni przedszkola otrzymali puchary z rąk pani dyrektor Renaty Strugały. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Sędziował autor tej relacji.