Turniej Szachowy z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja, Żarów, 03.05.2015

Turniej z okazji rocznicy Konstytucji 3 maja jest najstarszym spośród organizowanych przez Klub Szachowy Goniec Żarów. Tegoroczny sędzia główny może np. pochwalić się świetnym startem w tej imprezie 18 lat temu (2. miejsce w klasyfikacji generalnej)! W tegorocznych rozgrywkach wzięło udział aż 60 osób (w tym 19 osób z Klubu GAMBIT MDK Świdnica). Zwyciężył p. Paweł Kowalczyk z Wałbrzyskiego Klubu Szachowego Hetman (8 pkt. z 9) przed reprezentantami gospodarza Klubu Goniec Żarów p. Damianem Danielem oraz p. Markiem Szmydem (po 7,5 pkt.). Jedyną, a więc najlepszą seniorką turnieju została p. Ewelina Dominik z Gońca Żarów (4 pkt.). Najlepszym juniorem turnieju został Krystian Kania z MDK Miedziany Skoczek Lubin (6 pkt.) przed Jakubem Dołharzem z Gońca Żarów oraz Dominikiem Adamczykiem z KSz Jelonka Jelenia Góra (obydwaj po 5,5 pkt). 4. miejsce zajął niespełna ośmioletni Oskar Perek z GAMBITU MDK Świdnica (5 pkt.). Wśród juniorek zwyciężyła Aleksandra Czarniecka z UKS SP3 w Bogatyni ze świetnym rezultatem 6,5 pkt. Druga była Wiktoria Wąsala z KSz Jelonka Jelenia Góra (5 pkt.), a trzecia Amelia Pieszczoch z KSz GAMBIT MDK Świdnica (4 pkt.). Najmłodszą uczestniczką turnieju była 6-letnia Liliana Jarząbek z KSz GAMBIT MDK Świdnica, która w 2. rundzie sprawiła wielką niespodziankę pokonując o 7 lat starszą koleżankę posiadającą III kategorią szachową :).

Na zakończenie turnieju najlepsi w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary i medale z rąk p. Artura Adamka – dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie. Sędziował autor tej krótkiej relacji.