Turniej klasyfikacyjny pamięci Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego, Żarów, 28-30.09.2012

Klub LKS Goniec Żarów zorganizował trzy turnieje stanowiące memoriał Jana Kipczaka i Pawła Paradowskiego. Na starcie stanęło łącznie 41 szachistów. Turnieje gr. A oraz B będą miały swój finał 30 września. Wystąpiło w nich po dwóch szachistów GAMBITU MDK Świdnica.

W Grupie A wystąpiło 15 szachistów. KSz GAMBIT MDK Świdnica reprezentowali Natalia i Patryk Mielnikowie. Patryk zajął 12., a Natalia 13. miejsce.

15IIIHUTNIK, Tomasz13501.07.00

W Grupie B wystąpiło 10 osób. Świdnicki Klub Szachowy reprezentowali Tomasz i Jakub Dudziakowie. Pan Tomasz zajął w klasyfikacji generalnej 3. miejsce i zdobył III kategorię szachową (gratulacje!). Jakub zajął 7. miejsce.

Serwis turniejowy Gr. B

Turniej Grupy C (dla szachistów do rankingu 1400) w całości odbył się w sobotę 29 września. Uczestniczyło w nim szesnastu szachistów, z czego aż czternastu reprezentowało GAMBIT MDK! W 6 rundowym pojedynku granym tempem 30 minut na zawodnika zwyciężył z kompletem punktów jeden z dwóch seniorów: p. Jan Klebański. Drugi był 14-letni Maciej Czemerzyński, który zaledwie kilka tygodni wcześniej rozpoczął treningi w GAMBICIE, a wcześniej dużo grywał w szachy w domu. Trzecie miejsce zajął jeden z dwóch najmłodszych uczestników turnieju – 6-letni Antoni Pieszczoch. Czwarty był 9-letni Hubert Trzos (obydwaj reprezentujący GAMBIT MDK). Wszyscy oni zdobyli po 4 pkt. Ex aequo 6. miejsce oraz 1. wśród dziewcząt zajęły 9-letnie Karolina Sikorska oraz Wiktoria Gołuch (także reprezentujące GAMBIT MDK). Wszyscy wymienieni otrzymali nagrody książkowe, a trójka najlepszych puchary.

Trzech szachistów GAMBITU zdobyło kategorie szachowe: Maciej Czemerzyński IV kategorię, a Dawid Goppold i Tymoteusz Jaśków – V kategorię.