Trzecie zwycięstwo z rzędu GAMBITU MDK Świdnica w Lidze Międzypowiatowej, Świdnica, 09.03.2014

I Drużyna Klubu Szachowego GAMBIT MDK Świdnica (w składzie: Janusz Kilański, Marcin Korzekwa, Zenon Kaźmierczuk oraz Michał Turek) po raz trzeci z rzędu zwyciężyła w rozgrywkach Ligi Międzypowiatowej. Drugie miejsce zajął GLKS Goniec Żarów Juniorzy, a trzecie LZS Wieża Środa Śląska.

W rozgrywkach dobrze spisali się juniorzy świdnickiego Klubu. II drużyna złożona z samych juniorów (Łukasz Cieślak, Patryk Mielnik, Natalia Mielnik, Bartosz Stelmasik) zajęła wysokie 5. miejsce. III drużyna (w składzie: Radosław Natanek, Jacek Kowalski (senior), Krystian Kudela, Jan Moląg) zajęła 10. miejsce, V drużyna 12. (Maciej Czemerzyński, Bartosz Tomczak, Hubert Trzos, Ernest Sojski), a IV drużyna 14. miejsce (Marcin Kruk (senior), Michał Sroka, Miłosz Krawczyk, Wiktor Kruk). Hubert Trzos oraz Radosław Natanek zdobyli III kategorię szachową. Gratulacje!

Runda VII

MeczGospodarzWynikGość
1KSz GAMBIT MDK Świdnica II1,5 - 2,5KSz GAMBIT MDK Świdnica I
Cieślak, Łukasz1 - 0Kilański, Janusz
Mielnik, Patryk0 - 1Korzekwa, Marcin
Mielnik, Natalia½ - ½Kaźmierczuk, Zenon
Stelmasik, Bartosz0 - 1Turek, Michał
2Wałbrzych1,5 - 2,5GLKS Goniec Żarów juniorzy
Stitou, El-ayachi Jr0 - 1Daniel, Damian
Hutnik, Tomasz½ - ½Mozol, Dawid
Klebański, Mateusz0 - 1Zaremba, Wiktor
Borkowski, Jakub1 - 0Zaremba, Hubert
3GLKS Strzegom I1,0 - 3,0GLKS Goniec Żarów
Drążek, Roman1 - 0Adamek, Artur
Kosiński, Ignacy0 - 1Bieszczad, Michał
Drążek, Waldemar0 - 1Cygan, Mirosław
Krawiec, Stanisław0 - 1Woźny, Jan
4LZS Wieża Środa Śląska3,5 - 0,5KSz GAMBIT MDK Świdnica V
Sawczyk, Ryszard1 - 0Czemerzyński, Maciej
Pluta, Edmund1 - 0Tomczak, Bartosz
Anisów, Eugeniusz½ - ½Trzos, Hubert
Cedzidło, Paweł1 - 0Sojski, Ernest
5UKS Piast Bolków3,0 - 1,0GLKS Strzegom II
Tomaszek, Wiesław- / +Piórek, Piotr
Oczachowska, Dorota1 - 0Kwarciak, Maria
Suhak, Roman1 - 0Pawłowska, Mariola
Oczachowski, Mariusz1 - 0Konc, Ewa
6KSz GAMBIT MDK Świdnica IV+ / -GOK Malczyce
7Wieża Pęgów4,0 - 0,0KSz GAMBIT MDK Świdnica III
Podlaszczak, Wiesław1 - 0Natanek, Radosław
Kuczera, Mirosław1 - 0Kowalski, Jacek
Lichwa, Przemysław1 - 0Kudela, Krystian
Lichwa, Mieczysław1 - 0Moląg, Jan

Runda VIII

MeczGospodarzWynikGość
1KSz GAMBIT MDK Świdnica I2,5 - 1,5GLKS Strzegom I
Kilański, Janusz1 - 0Drążek, Roman
Korzekwa, Marcin1 - 0Kosiński, Ignacy
Kaźmierczuk, Zenon½ - ½Drążek, Waldemar
Turek, Michał0 - 1Krawiec, Stanisław
2GLKS Goniec Żarów juniorzy2,0 - 2,0KSz GAMBIT MDK Świdnica II
Daniel, Damian1 - 0Cieślak, Łukasz
Mozol, Dawid1 - 0Mielnik, Patryk
Zaremba, Wiktor0 - 1Mielnik, Natalia
Zaremba, Hubert0 - 1Stelmasik, Bartosz
3GLKS Goniec Żarów1,0 - 3,0LZS Wieża Środa Śląska
Adamek, Artur0 - 1Sawczyk, Ryszard
Bieszczad, Michał0 - 1Pluta, Edmund
Cygan, Mirosław1 - 0Anisów, Eugeniusz
Woźny, Jan0 - 1Cedzidło, Paweł
4KSz GAMBIT MDK Świdnica III1,0 - 3,0Wałbrzych
Natanek, Radosław1 - 0Stitou, El-ayachi Jr
Kowalski, Jacek0 - 1Hutnik, Tomasz
Kudela, Krystian0 - 1Klebański, Mateusz
Moląg, Jan0 - 1Borkowski, Jakub
5KSz GAMBIT MDK Świdnica IV1,0 - 3,0UKS Piast Bolków
Kruk, Marcin+ / -Tomaszek, Wiesław
Sroka, Michał0 - 1Oczachowska, Dorota
Krawczyk, Miłosz0 - 1Suhak, Roman
Kruk, Wiktor0 - 1Oczachowski, Mariusz
6KSz GAMBIT MDK Świdnica V0,0 - 4,0Wieża Pęgów
Czemerzyński, Maciej0 - 1Podlaszczak, Wiesław
Tomczak, Bartosz0 - 1Kuczera, Mirosław
Trzos, Hubert0 - 1Lichwa, Przemysław
Sojski, Ernest0 - 1Lichwa, Mieczysław

Runda IX

MeczGospodarzWynikGość
1KSz GAMBIT MDK Świdnica V1,0 - 3,0KSz GAMBIT MDK Świdnica I
Czemerzyński, Maciej0 - 1Kilański, Janusz
Tomczak, Bartosz0 - 1Korzekwa, Marcin
Trzos, Hubert0 - 1Kaźmierczuk, Zenon
Sojski, Ernest1 - 0Turek, Michał
2GLKS Strzegom I2,0 - 2,0GLKS Goniec Żarów juniorzy
Drążek, Roman0 - 1Daniel, Damian
Kosiński, Ignacy0 - 1Mozol, Dawid
Drążek, Waldemar1 - 0Zaremba, Wiktor
Krawiec, Stanisław1 - 0Zaremba, Hubert
3LZS Wieża Środa Śląska2,5 - 1,5UKS Piast Bolków
Sawczyk, Ryszard+ / -Tomaszek, Wiesław
Pluta, Edmund1 - 0Oczachowska, Dorota
Anisów, Eugeniusz½ - ½Suhak, Roman
Cedzidło, Paweł0 - 1Oczachowski, Mariusz
4Wałbrzych1,0 - 3,0GLKS Goniec Żarów
Stitou, El-ayachi Jr0 - 1Adamek, Artur
Hutnik, Tomasz1 - 0Bieszczad, Michał
Klebański, Mateusz0 - 1Cygan, Mirosław
Borkowski, Jakub0 - 1Woźny, Jan
5Wieża Pęgów4,0 - 0,0GLKS Strzegom II
Podlaszczak, Wiesław1 - 0Piórek, Piotr
Kuczera, Mirosław1 - 0Kwarciak, Maria
Lichwa, Przemysław1 - 0Pawłowska, Mariola
Lichwa, Mieczysław1 - 0Konc, Ewa
6KSz GAMBIT MDK Świdnica II4,0 - 0,0KSz GAMBIT MDK Świdnica IV
Cieślak, Łukasz1 - 0Kruk, Marcin
Mielnik, Patryk1 - 0Sroka, Michał
Mielnik, Natalia1 - 0Krawczyk, Miłosz
Stelmasik, Bartosz1 - 0Kruk, Wiktor

Wyniki końcowe

M-ceDrużynaPKTvs+ (nr startowe)Pkt.
1KSz GAMBIT MDK Świdnica I17.08;2;4;3;12;5;7;14;27.0
2GLKS Goniec Żarów juniorzy14.010;12;4;6;2;8;24.5
3LZS Wieża Środa Śląska14.05;11;7;9;14;6;2;26.5
4GLKS Goniec Żarów13.013;9;2;14;7;8;23.0
5KSz GAMBIT MDK Świdnica II10.013;4;9;11;23.5
6Wieża Pęgów10.011;7;10;14;13;20.0
7Wałbrzych9.011;7;4;10;19.5
8UKS Piast Bolków9.05;10;13;11;18.0
9GLKS Strzegom I6.014;10;14.5
10KSz GAMBIT MDK Świdnica III6.013;11;13.0
11GOK Malczyce5.08;14;7.5
12KSz GAMBIT MDK Świdnica V5.013;10;13.5
13GLKS Strzegom II5.011;12.0
14KSz GAMBIT MDK Świdnica IV3.09;9.5

Wyniki indywidualne najlepszych z GAMBITU MDK

Nazwisko ImięPkt.
Korzekwa, Marcin9.0
Kilański, Janusz7.0
Cieślak, Łukasz7.0
Stelmasik, Bartosz6.5
Mielnik, Natalia6.5
Kaźmierczuk, Zenon6.0
Trzos, Hubert5.5
Turek, Michał5.0
Natanek, Radosław5.0
Sojski, Ernest4.0
Mielnik, Patryk3.5

Na zakończenie rozgrywek wszystkie drużyny otrzymały puchary ufundowane przez powiatowy LZS. Sędziowali p. Artur Adamek z pomocą p. Michała Bieszczada oraz autora tej krótkiej relacji.


MK