Sukces świdnickich juniorek na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szachach Szybkich P’15, Książ, 23.10.2011

Sukces juniorek na Mistrzostwach Dolnego Śląska w Szachach Szybkich P-15 w Książu

Podobnie, jak przed rokiem, na Zamku Książ odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich P’15 (tempo gry: 15 minut na zawodnika). Turniej został przeprowadzony systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund.

Klub Szachowy GAMBIT MDK reprezentowało 8 chłopców i 4 dziewczęta. Szczególne sukcesy odniosły właśnie juniorki. Dwie z nich w ostatniej rundzie walczyły o miejsce na podium.

Karolina Sikorska grająca w grupie dziewcząt do 9 lat przegrała niestety ostatnią partię z Alicją Kalinowską (KSz Polonia Wrocław) i zajęła 7. miejsce. W pierwszej rundzie turnieju Karolina była blisko zwycięstwa (a ostatecznie zremisowała) z Mają Molendą (MUKS Śródmieście Wrocław), która zajęła trzecie miejsce w turnieju.

Łutu szczęścia zabrakło także Natalii Mielnik, która rozpoczęła rywalizację w grupie do 18 lat od zwycięstwa z posiadającą znacznie wyższy ranking Agatą Żyłą (WKSz GANT HETMAN Wrocław). A w ostatniej partii, mając w końcówce przewagę z inną bardzo silną rywalką Martą Skiba (UKS SP3 w Bogatyni), nie poradziła sobie z presją niewielkiej ilości czasu na dokończenie gry (mniej, niż minuta), podstawiła figurę i przegrała. W ten sposób Natalia zajęła czwarte miejsce i ustąpiła najniższy stopień podium Paulinie Pakulskiej (UKS GIECEK Radków), którą pokonała tydzień wcześniej w Eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorek do 18 lat.

Znakomite 5. miejsce w grupie dziewcząt do 9 lat zdobyła Ida Wcisło, której największym sukcesem było pokonanie wspomnianej już Alicji Kalinowskiej, która w tych zawodach zajęła 2. miejsce.

W grupie dziewcząt do 15 lat wystartowało tylko pięć szachistek. Ostatnie, piąte miejsce, zajęła Aleksandra Olszewska, która tym razem nie poradziła sobie z posiadającymi wyższe kategorie szachowe koleżankami.

Wśród chłopców na wyróżnienie zasłużył Hubert Trzos, który zdobył 4 pkt wśród chłopców do 9 lat, oraz Patryk Mielnik, zdobywca 3,5 pkt w grupie chłopców do 12 lat.