Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów, Żarów, 12-13.05.2012

Od 12 do 13 maja 2012 r. odbywały się w Żarowie Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich. W imprezie udział wzięło ponad 140 osób. Najliczniejszą reprezentację miał Klub Szachowy GAMBIT MDK Świdnica – 27 osób. Grano tempem 30 minut na zawodnika lub 20 minut + 10 sekund na ruch.

Dziewczęta do 8 lat

Wielką niespodziankę sprawiły najmłodsze szachistki ze Świdnicy, które zajęły dwa miejsca na podium. Zwyciężyła Kasia Dushka dzięki kompletowi wygranych partii (6 pkt z 6!). Trzecie miejsce zajęła Justyna Garstka (3,5 pkt z 6). Kasia zdobyła IV kategorię szachową.

6. Oliwia Cieślak, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 1 pkt
7. Oliwia Łazarek, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 1 pkt (uczestniczyła tylko 1. dnia zawodów)

Strona turnieju

Chłopcy do 8 lat

W grupie chłopców do 8 lat wystąpiło aż 13 reprezentantów świdnickiego klubu. Najlepszym z nich okazał się Michał Jedliński, który wywalczył 5,5 pkt, zajął 7. miejsce i zdobył IV kategorię szachową. Na szczególne uznanie zasłużyli najmłodsi w całych Mistrzostwach: Antoni Pieszczoch, Viktor Dushka oraz Marcel Cieślak, którzy nie skończyli jeszcze 6 lat. Antek dzięki świetnemu występowi zdobył V kategorię szachową.

18. Kornel Dziedzic, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 3,5 pkt
20. Jakub Jaworski, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 3 pkt, (uczestniczył tylko 1. dnia zawodów)
21. Jakub Kołata, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 3 pkt
22. Marcel Cieślak, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 3 pkt
23. Viktor Dushka, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 2,5 pkt
24. Mateusz Sroka, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 2 pkt, (uczestniczył tylko 1. dnia zawodów)
25. Dawid Goppold, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 2 pkt, (uczestniczył tylko 1. dnia zawodów)

Startowało 25 chłopców.

Dziewczęta do 10 lat

W tej grupie poprawny występ zanotowała Ida Wcisło będąc najlepszą spośród zawodniczek z IV kategorią szachową. Wszystkie rywalki, które wyprzedziły Idę mogą pochwalić się wyższym rankingiem.

Chłopcy do 10 lat

W tej grupie świdnicki GAMBIT reprezentowało trzech chłopców. Dwóch z nich rozpoczęło trening w klubie zaledwie kilka miesięcy temu. Nie dziwi więc słaby wynik. Mimo to Radkowi Natankowi udało się zdobyć V kategorię szachową.

Wyniki:

1. Olaf Rowgiejsza, ASSz Miedź Legnica, 8,5 pkt
2. Łukasz Lipski, KSz Polonia Wrocław, 7,5 pkt
3. Piotr Majocha, KSz Caissa Złoty Stok, 7 pkt
16. Radosław Natanek, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 2 pkt
17. Szczypiński Jakub,  KSz GAMBIT MDK Świdnica, 1 pkt
18. Bartosz Tomczak, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 1 pkt (uczestniczył tylko 1. dnia zawodów)

Startowało 18 chłopców.

Chłopcy do 12 lat

W tej bardzo silnie obsadzonej grupie chłopców dzięki znakomitemu finiszowi na dobrym 15. miejscu zakończył zawody Jakub Dudziak. Niezłe 24. miejsce zajął Michał Turek.

2. Tomasz Jankowiak, UKS EL-TUR SP3 Bogatynia, 6,5 pkt
3. Dawid Mozol, GLKS Goniec Żarów, 6 pkt (świdniczanin)
16. Krzysztof Olszewski, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 3 pkt
17. Michał Sroka, KSz GAMBIT MDK Świdnica, 1 pkt

Dziewczęta do 16 i 18 lat

Ze względu na małą ilość najstarszych szachistek połączono grupy do 16 i 18 lat. Do 16 lat 5. miejsce zajęła Aleksandra Olszewska, a do 18 lat 4. miejsce zajęła Natalia Mielnik. Nasze szachistki rozegrały dobry turniej, w którym niewiele brakło do wyprzedzenia znacznie bardziej doświadczonych rywalek.