Ruszyła XI Edycja Międzypowiatowej Ligi Szachowej, Żarów, 26.01.2014

XI Edycja Międzypowiatowej Ligi Szachowej zgromadziła na starcie taką samą jak przed rokiem liczbę drużyn – 14. Jest więc to wyrównanie rekordu. Po raz trzeci z rzędu KSz GAMBIT MDK Świdnica wystawił 5 drużyn, w których składach gra 4 seniorów oraz 16 juniorów. Po pierwszym dniu rozgrywek prowadzi drużyna GLKS Goniec Żarów Juniorzy (6 PKT) przed GLKS Goniec Żarów oraz KSz GAMBIT MDK Świdnica I (po 5 PKT).

Wyniki I rundy

MeczGospodarzWynikGość
1KSz GAMBIT MDK Świdnica I4,0 - 0,0Wałbrzych
Kilański, Janusz1 - 0Stitou, El-Ayachi Jr
Korzekwa, Marcin1 - 0Hutnik, Tomasz
Kaźmierczuk, Zenon1 - 0Klebański, Mateusz
Turek, Michał1 - 0Borkowski, Jakub
2GOK Malczyce2,0 - 2,0UKS Piast Bolków
Kaczmarek, Patryk+ / -Tomaszek, Wiesław
Wcisło, Marek½ - ½Oczachowska, Dorota
Kaczmarek, Jakub0 - 1Suhak, Roman
Klimkiewicz, Tomasz½ - ½Oczachowski, Mariusz
3GLKS Goniec Żarów juniorzy4,0 - 0,0KSz GAMBIT MDK Świdnica III
Daniel, Damian1 - 0Natanek, Radosław
Mozol, Dawid1 - 0Kowalski, Jacek
Dołharz, Jakub1 - 0Kudela, Krystian
Zaremba, Wiktor1 - 0Moląg, Jan
4KSz GAMBIT MDK Świdnica IV0,5 - 3,5Wieża Pęgów
Kruk, Marcin0 - 1Kuczera, Mirosław
Sroka, Michał½ - ½Lichwa, Przemysław
Krawczyk, Miłosz0 - 1Lichwa, Mieczysław
Kruk, Wiktor0 - 1Lisowski, Józef
5KSz GAMBIT MDK Świdnica II1,0 - 3,0LZS Wieża Środa Śląska
Cieślak, Łukasz1 - 0Sawczyk, Ryszard
Mielnik, Patryk0 - 1Pluta, Edmund
Mielnik, Natalia0 - 1Anisów, Eugeniusz
Stelmasik, Bartosz0 - 1Cedzidło, Paweł
6GLKS Strzegom II0,0 - 4,0GLKS Goniec Żarów
Piórek, Piotr0 - 1Adamek, Artur
Kwarciak, Maria0 - 1Bieszczad, Michał
Pawłowska, Mariola0 - 1Cygan, Mirosław
Konc, Ewa0 - 1Woźny, Jan
7GLKS Strzegom I3,0 - 1,0KSz GAMBIT MDK Świdnica V
Michaluk, Wacław1 - 0Czemerzyński, Maciej
Drążek, Roman1 - 0Tomczak, Bartosz
Kosiński, Ignacy0 - 1Trzos, Hubert
Drążek, Waldemar1 - 0Sojski, Ernest

Wyniki II rundy

MeczGospodarzWynikGość
1GLKS Goniec Żarów2,0 - 2,0KSz GAMBIT MDK Świdnica I
Adamek, Artur0 - 1Kilański, Janusz
Bieszczad, Michał0 - 1Korzekwa, Marcin
Cygan, Mirosław1 - 0Kaźmierczuk, Zenon
Woźny, Jan1 - 0Turek, Michał
2LZS Wieża Środa Śląska1,5 - 2,5GLKS Goniec Żarów juniorzy
Sawczyk, Ryszard0 - 1Daniel, Damian
Pluta, Edmund½ - ½Mozol, Dawid
Anisów, Eugeniusz1 - 0Dołharz, Jakub
Cedzidło, Paweł0 - 1Zaremba, Wiktor
3Wieża Pęgów3,5 - 0,5GLKS Strzegom I
Kuczera, Mirosław1 - 0Michaluk, Wacław
Lichwa, Przemysław1 - 0Drążek, Roman
Lichwa, Mieczysław½ - ½Kosiński, Ignacy
Lisowski, Józef1 - 0Drążek, Waldemar
4UKS Piast Bolków2,5 - 1,5KSz GAMBIT MDK Świdnica II
Tomaszek, Wiesław- / +Cieślak, Łukasz
Oczachowska, Dorota1 - 0Mielnik, Patryk
Suhak, Roman1 - 0Mielnik, Natalia
Oczachowski, Mariusz½ - ½Stelmasik, Bartosz
5Wałbrzych1,5 - 2,5GOK Malczyce
Stitou, El-Ayachi Jr0 - 1Kaczmarek, Patryk
Hutnik, Tomasz½ - ½Wcisło, Marek
Klebański, Mateusz0 - 1Kaczmarek, Jakub
Borkowski, Jakub1 - 0Klimkiewicz, Tomasz
6KSz GAMBIT MDK Świdnica III3,0 - 1,0GLKS Strzegom II
Natanek, Radosław1 - 0Piórek, Piotr
Kowalski, Jacek1 - 0Kwarciak, Maria
Kudela, Krystian1 - 0Pawłowska, Mariola
Moląg, Jan0 - 1Konc, Ewa
7KSz GAMBIT MDK Świdnica V2,0 - 2,0KSz GAMBIT MDK Świdnica IV
Czemerzyński, Maciej0 - 1Kruk, Marcin
Tomczak, Bartosz0 - 1Sroka, Michał
Trzos, Hubert1 - 0Krawczyk, Miłosz
Sojski, Ernest1 - 0Kruk, Wiktor

Wyniki III rundy

MeczGospodarzWynikGość
1GLKS Goniec Żarów juniorzy3,0 - 1,0Wieża Pęgów
Daniel, Damian1 - 0Kuczera, Mirosław
Mozol, Dawid1 - 0Lichwa, Przemysław
Dołharz, Jakub0 - 1Lichwa, Mieczysław
Zaremba, Wiktor1 - 0Lisowski, Józef
2KSz GAMBIT MDK Świdnica I3,0 - 1,0UKS Piast Bolków
Kilański, Janusz+ / -Tomaszek, Wiesław
Korzekwa, Marcin1 - 0Oczachowska, Dorota
Kaźmierczuk, Zenon1 - 0Suhak, Roman
Turek, Michał0 - 1Oczachowski, Mariusz
3GOK Malczyce0,0 - 4,0GLKS Goniec Żarów
Kaczmarek, Patryk0 - 1Adamek, Artur
Wcisło, Marek0 - 1Bieszczad, Michał
Kaczmarek, Jakub0 - 1Cygan, Mirosław
Klimkiewicz, Tomasz0 - 1Woźny, Jan
4GLKS Strzegom I3,0 - 1,0KSz GAMBIT MDK Świdnica III
Michaluk, Wacław0 - 1Natanek, Radosław
Drążek, Roman1 - 0Kowalski, Jacek
Kosiński, Ignacy1 - 0Kudela, Krystian
Drążek, Waldemar1 - 0Moląg, Jan
5KSz GAMBIT MDK Świdnica IV0,0 - 4,0LZS Wieża Środa Śląska
Kruk, Marcin0 - 1Sawczyk, Ryszard
Sroka, Michał0 - 1Pluta, Edmund
Krawczyk, Miłosz0 - 1Anisów, Eugeniusz
Kruk, Wiktor0 - 1Cedzidło, Paweł
6GLKS Strzegom II1,0 - 3,0KSz GAMBIT MDK Świdnica V
Piórek, Piotr1 - 0Czemerzyński, Maciej
Kwarciak, Maria0 - 1Tomczak, Bartosz
Pawłowska, Mariola0 - 1Trzos, Hubert
Konc, Ewa0 - 1Sojski, Ernest
7KSz GAMBIT MDK Świdnica II2,0 - 2,0Wałbrzych
Cieślak, Łukasz0 - 1Stitou, El-Ayachi Jr
Mielnik, Patryk0 - 1Hutnik, Tomasz
Mielnik, Natalia1 - 0Klebański, Mateusz
Stelmasik, Bartosz1 - 0Borkowski, Jakub

Wyniki po III rundzie

M-ceNazwa drużynyDuże punktyvs+Pkt.
1GLKS Goniec Żarów juniorzy6.010;12;4;9.5
2GLKS Goniec Żarów5.013;9;10.0
3KSz GAMBIT MDK Świdnica I5.08;2;9.0
4Wieża Pęgów4.011;7;8.0
5LZS Wieża Środa Śląska4.05;11;8.5
6GLKS Strzegom I4.014;10;6.5
7KSz GAMBIT MDK Świdnica V3.013;6.0
8UKS Piast Bolków3.05;5.5
9GOK Malczyce3.08;4.5
10KSz GAMBIT MDK Świdnica III2.013;4.0
11KSz GAMBIT MDK Świdnica II1.04.5
12Wałbrzych1.03.5
13KSz GAMBIT MDK Świdnica IV1.02.5
14GLKS Strzegom II0.02.0

Pierwszy turniej został zorganizowany przez Klub Goniec Żarów. Drugi turniej ligi (rundy IV-VI) odbędzie się 9 lutego w Strzegomiu, a trzeci (rundy VII-IX) w Świdnicy.


MK