Mistrzostwa I LO Świdnica w Szachach 2021/22, 12.11.2021

12 listopada odbyły się kolejne Mistrzostwa I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w Szachach. Na starcie stanęło 10 osób, które rywalizowały ze sobą w turnieju rozgrywanym systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Grano tempem 10 minut + 5 sekund na ruch. Jak zwykle można było liczyć na wiele ciekawych i pełnych dramaturgii partii. Wśród dziewcząt najlepszą szachistką okazała się Wiktoria Szywała. Drugie miejsce zajęła Maria Tekiela. Mistrzem szkoły został Marek Angierman, który zdobył komplet punktów i wyprzedził Jana Moląga i Wiktora Węglarza. Pierwsze miejsce wśród nauczycieli zajęła profesor Joanna Łopuszańska.

10. Konrad Habowski, 1 pkt

Na zakończenie Mistrzostw dyrektor Szkoły – Robert Kaśków pogratulował uczestnikom ciekawej rywalizacji. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki. Turniej odbył się dzięki zaangażowaniu Jarosława Moczulskiego. Sędziował autor tej krótkiej relacji.