Mistrzostwa I LO Świdnica w Szachach 2019/20, 30.09.2019

Na starcie kolejnych Mistrzostw I Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy w Szachach stanęło 14 osób, którzy rywalizowali ze sobą w turnieju rozgrywanym systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund. Grano tempem 10 minut + 5 sekund na ruch. Niesamowicie ciekawa i pełna dramaturgii rywalizacja zakończyła się obroną tytułów przez mistrza i mistrzynię Szkoły. Wśród dziewcząt ponownie najlepszą okazała się Natalia Dominik. Drugie miejsce zajęła Weronika Trybuszek, a trzecie Martyna Mirocha. Mistrzem I LO został ponownie Radosław Natanek, który zdobył komplet punktów i wyprzedził Jakuba Dudziaka oraz Patricka Zielińskiego. Na zakończenie Mistrzostw zwycięzcy otrzymali statuetki z rąk Roberta Kaśkowa – dyrektora Szkoły. Turniej odbył się dzięki zaangażowaniu Jarosława Moczulskiego. Sędziował autor tej krótkiej relacji.