Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich (P’30), Żarów, 11-12.05.2013

18 szachistów GAMBITU MDK Świdnica uczestniczyło w organizowanych tradycyjnie w Żarowie Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich (P’30). Po raz kolejny miejsce na podium zdobyła Natalia Mielnik. Z wynikiem 2,5 pkt z 7 zapewniła sobie brązowy medal wśród dziewcząt do 18 lat. Spośród szachistów GAMBITU bardzo dobrze spisali się także Patryk Mielnik – 8. miejsce wśród chłopców do 12 lat z wynikiem 5,5 pkt (z 9) oraz Radosław Natanek – 9. miejsce wśród chłopców do 10 lat z wynikiem (4,5 pkt z 9). Krzysztof Truty (gr. chłopców do 8 lat) debiutując w turnieju rangi wojewódzkiej zdobył V kategorię szachową – gratulacje!

Wyniki w poszczególnych grupach:

Dziewczęta do 8 lat

M-ceNazwisko ImięRankingKlubPkt.S.B.
1CZYŻEWSKA, Natalia1250SP Budzów8.030.00
2DZIONEK, Dominika1400KSz Jelonka Jelenia Góra7.031.00
3JĘDRZEJKO, Martyna1400WKSz GANT HETMAN - Kobierzyce7.023.00
8BERA, Hanna1250KSz GAMBIT MDK Świdnica3.05.00
10GARSTKA, Weronika1000KSz GAMBIT MDK Świdnica0.00.00

Serwis turniejowy

Chłopcy do 8 lat

M-ceNazwisko ImięRankingKlubPkt.MBch.
1EIGNER, Jerzy1400ASSz Miedź Legnica7.036.50
2NAWROT, Mikołaj1400Krośnice7.035.00
3KUŚNIERZ, Paweł1400MUKS MDK Śródmieście Wrocław6.037.50
12KASZYŃSKI, Andrzej1200KSz GAMBIT MDK Świdnica4.030.50
13TRUTY, Krzysztof1000KSz GAMBIT MDK Świdnica4.030.00
15DUSHKA, Victor1200KSz GAMBIT MDK Świdnica3.526.00
18KRUK, Wiktor1200KSz GAMBIT MDK Świdnica1.028.50

Serwis turniejowy

Dziewczęta do 10 lat

M-ceNazwisko ImięRankingKlubPkt.MBch.
1CZARNIECKA, Aleksandra1600UKS SP3 w Bogatyni9.031.00
2FREJ, Hanna1600MUKS MDK Śródmieście Wrocław7.529.00
3WŁODARSKA, Ewa1600ASSz Miedź Legnica7.031.00
10GARSTKA, Justyna1250KSz GAMBIT MDK Świdnica2.036.00
11DUSHKA, Kateryna1250KSz GAMBIT MDK Świdnica1.032.00

Serwis turniejowy

Chłopcy do 10 lat

M-ceNazwisko ImięRankingKlubPkt.MBch.
1ZIÓŁKOWSKI, Cyprian1800KSz Polonia Wrocław7.537.00
2DOŁHARZ, Jakub1800GLKS Goniec Żarów7.037.00
3STRUGAREK, Łukasz1800MUKS MDK Śródmieście Wrocław7.036.00
9NATANEK, Radosław1400KSz GAMBIT MDK Świdnica4.532.00
16SROKA, Mateusz1200KSz GAMBIT MDK Świdnica0.027.00

Serwis turniejowy

Dziewczęta do 12 i do 14 lat

M-ceNazwisko ImięRankingKlubPkt.MBch.Gr.
1FREJ, Zofia1800MUKS MDK Śródmieście Wrocław7.535.50D12
2KARYKOWSKA, Anna1800ASSz Miedź Legnica7.035.50D14
3DWILEWICZ, Katarzyna1800KSz Polonia Wrocław7.033.50D14
4SĘKOWSKA, Helena1600MUKS MDK Śródmieście Wrocław6.530.00D14
5DWILEWICZ, Agata1800KSz Polonia Wrocław6.029.00D12
7WĄSALA, Wiktoria1400KSz Jelonka Jelenia Góra4.528.50D12

Serwis turniejowy

Chłopcy do 12 lat

M-ceNazwisko ImięRankingKlubPkt.MBch.
1RURA, Mikołaj1800MGLKS Parnas Oława7.038.00
2MAJOCHA, Piotr1800UKS GIECEK Radków6.037.50
3DYTMAN, Radosław1800MUKS MDK Fabryczna Wrocław6.037.50
8MIELNIK, Patryk1600KSz GAMBIT MDK Świdnica5.531.50
15KASZYŃSKI, Paweł1400KSz GAMBIT MDK Świdnica4.022.50
18TOMCZAK, Bartosz1200KSz GAMBIT MDK Świdnica2.029.00
19MERCHUT, Piotr1200KSz GAMBIT MDK Świdnica2.028.50

Serwis turniejowy

Chłopcy do 14 lat

M-ceNazwisko ImięRankingKlubPkt.MBch.
1NOWAK, Kamil2000WKSz Wołów8.030.50
2JANKOWIAK, Tomasz1800UKS SP3 w Bogatyni8.030.50
3ZAREMBA, Wiktor1600GLKS Goniec Żarów6.031.00
9TUREK, Michał1400KSz GAMBIT MDK Świdnica3.032.00
11SROKA, Michał1400KSz GAMBIT MDK Świdnica1.029.00

Serwis turniejowy

Dziewczęta do 16 i do 18 lat

M-ceNazwisko ImięRankingKlubPkt.S.B.Gr.
1BEBEL, Agnieszka1600KSz Polonia Wrocław6.017.00D16
2STARCZEWSKA, Dominika2000UKS SP3 w Bogatyni5.514.00D18
3KORPALSKA, Joanna1900MUKS MDK Śródmieście Wrocław4.511.75D18
4ROGACKA, Natalia1600MUKS MDK Fabryczna Wrocław3.57.75D16
5WACŁAWIK, Joanna1600UKS GIECEK Radków3.07.00D16
6MIELNIK, Natalia1600KSz GAMBIT MDK Świdnica2.55.00D18

Serwis turniejowy

Chłopcy do 16 lat

M-ceNazwisko ImięRankingKlubPkt.S.B.
1JÓŹKÓW, Kacper1800MGLKS Parnas Oława7.027.50
2JANKOWIAK, Piotr1800UKS SP3 w Bogatyni6.525.00
3CZOCH, Karol1800UKS Zadrna Kamienna Góra5.520.00
10CZEMERZYŃSKI, Maciej1400KSz GAMBIT MDK Świdnica0.52.50

Serwis turniejowy

Chłopcy do 18 lat

M-ceNazwisko ImięRankingKlubPkt.S.B.
1STANKIEWICZ, Paweł2200KSz Polonia Wrocław6.017.75
2DANIEL, Damian2000GLKS Goniec Żarów5.013.00
3DZIKOWSKI, Michał2000MUKS MDK Śródmieście Wrocław4.511.50

Serwis turniejowy

Organizatorami imprezy byli: Dolnośląski Związek Szachowy, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie oraz Klub Szachowy Goniec Żarów. Sędzią główym turnieju był p. Rafał Siwik, a sędziami rundowymi: p. Artur Adamek, p. Michał Bieszczad oraz autor tych słów.


MK