Mikołajkowy Turniej Szachowy, Jaworzyna Śląska, 09.12.2013

9 grudnia trzydziestu czterech młodych szachistów z gminy Jaworzyna Śląska wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Szachowym. Turniej został zorganizowany z inicjatywy Miejskiego Klubu Sportowego Karolina, Urzędu Miejskiego w Jaworzynie Śląskiej oraz Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, w której się odbył. Szachiści rozegrali pięć rund tempem 15 minut na zawodnika w dwóch grupach wiekowych (starsza: kl. V-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum; młodsza: kl. 0-IV).

W grupie starszej wśród chłopców triumfował Łukasz Cieślak przed Michałem Michalskim (obydwaj Gimnazjum Jaworzyna Śl.) oraz przed Jakubem Żelaznym (SP Jaworzyna Śl.). Wśród dziewcząt I miejsce zajęła Zuzanna Kozycz przed Pauliną Zywer (obydwie Gimnazjum Jaworzyna Śl.) oraz Aleksandrą Hajduk (SP Jaworzyna Śl.).

W grupie młodszej zwyciężył Miłosz Kozycz przed Jakubem Koziełem oraz Michałem Charytanowiczem (wszyscy SP Jaworzyna Śl.). Najlepszą dziewczynką była Aleksandra Cichocka (również SP Jaworzyna Śl.)

Cenne nagrody dla najlepszych oraz słodkie upominki i dyplomy dla wszystkich uczestników wręczyli: p. Marek Zawisza – zastępca burmistrza miasta, p. Łukasz Czajkowski – radny oraz prezes MKS Karolina Jaworzyna Śląska oraz p. Teresa Gawron – dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej.

Turniej odbył się dzięki zaangażowaniu p. Anny Kruk. Sędziował p. Marcin Korzekwa.

Klasyfikacja generalna Grupy A (Gimnazjum oraz klasy V-VI SP)

M-ceNazwisko ImięKlasaPkt.MBch.S.B.
1Cieślak, Łukaszkl. 3 gim.5.09.0015.00
2Michalski, Michałkl. 3 gim.4.09.0012.00
3Kozycz, Zuzannakl. 2 gim.4.09.0011.00
4Żelazny, Jakubkl. 63.011.009.00
5Zywer, Paulinakl. 2 gim.3.08.006.00
6Hajduk, Aleksandrakl. 63.08.007.00
7Beker, Igorkl. 63.08.005.50
8Cichocki, Adriankl. 53.07.505.50
9Anioł, Jakubkl. 63.05.504.50
10Dawid, Izakl. 62.07.503.00
11Rachelski, Beniaminkl. 52.07.001.50
12Zarzeczna, Nataliakl. 62.07.001.50
13Jacek, Dariuszkl. 62.07.002.50
14Rachelski, Kacperkl. 52.05.002.50
15Juszczyk, Danielkl. 61.56.501.00
16Wielg, Piotrkl. 61.55.501.00
17Majewski, Mateuszkl. 51.06.000.00

Serwis turniejowy

Klasyfikacja generalna Grupy B (Klasy 0-IV SP)

M-ceNazwisko ImięKlasaPkt.MBch.Bch.
1Kozycz, Miłoszkl. 44.58.5014.50
2Kozieł, Jakubkl. 34.010.0015.00
3Charytanowicz, Michałkl. 34.08.0013.50
4Gwardzik, Kamilkl. 23.57.5013.50
5Okarmus, Ksawierkl. 33.09.5014.50
6Bielawski, Bartoszkl. 33.07.0012.00
7Rachelski, Miłoszkl. 23.07.0012.00
8Radziszewski, Pawełkl. 33.06.5012.00
9Janes, Tomaszkl. 32.59.0014.00
10Cichocka, Aleksandrakl. 22.56.0010.50
11Rogalski, Adriankl. 32.55.009.00
12Gołąb, Miłoszkl. 12.54.509.00
13Sowa, Oskarkl. 12.08.0012.50
14Pietrzak, Jakubkl. 41.57.5013.50
15Prymas, Kacperkl. 21.55.509.00
16Cichocki, Piotrkl. 31.07.0011.00
17Jaroszewski, Gracjankl. 11.06.0011.00

Serwis turniejowy


MK