IX Turniej Szachowy Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy, 19.06.2019

Na starcie IX Turnieju Szachowego Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy, który tradycyjnie odbył się w Przedszkolu Miejskim Nr 6, stanęło 28 przedszkolaków z ośmiu przedszkoli. Po zaciętej rywalizacji mistrzynią Świdnicy została Julia Strzeżek z Przedszkola Miejskiego Nr 4, a mistrzem Fryderyk Miedziński z Przedszkola Frajda.

Julia, która była faworytką zawodów (kilka dni wcześniej zdobyła I miejsce do 7 lat w I Cyklu Szachowym Ziemi Świdnickiej), pewnie wygrała wszystkie partie. Z wyrównanej rywalizacji o drugie miejsce wyszła zwycięsko Natalia Karaś z Przedszkola Miejskiego Nr 1. Trzecie miejsce zajęła Lena Morawska z Przedszkola Abracadabra.

W grupie chłopców było kilku silnych kandydatów do zwycięstwa. Komplet 5 punktów po świetnych partiach zgromadził Fryderyk. Drugie miejsce z 4 punktami zajął Antoś Ćwiek z Przedszkola Miejskiego Nr 4, a trzecie Kornel Waligóra z Przedszkola Abracadabra.

W klasyfikacji przedszkoli tradycyjnie (po raz dziewiąty!) zwyciężyło Przedszkole Miejskie Nr 4. Drugie miejsce zajęło Przedszkole Abracadabra, a trzecie Przedszkole Miejskie Nr 14.

Na zakończenie Mistrzostw Danuta Wencko – dyrektor Przedszkola Nr 6 – wręczyła uczestnikom dyplomy, medale oraz słodkie nagrody. Zwycięzcy otrzymali puchary, a najlepsze przedszkola – statuetki.