IX Szachowe Mistrzostwa Szkoły Społecznej, Świdnica, 26.10.2021

IX Mistrzostwa Społecznej Szkoły Podstawowej zgromadziły rekordową liczbę 84 uczestników. Trudno znaleźć drugą taką szkołę, w której ponad 2/3 uczniów bierze udział w szkolnych mistrzostwach! Turniej został rozegrany na dystansie pięciu rund w czterech grupach: dziewcząt z klas 1-3, chłopców z klas 1-3, dziewcząt z klas 4-8 oraz chłopców z klas 4-8.

Wśród uczniów nauczania początkowego zwyciężyli: Matylda Żek przed Asią Sawko i Zosią Chroniowską oraz Kornel Waligóra przed Karolem Reczyńskim i Filipem Stasiakiem.

Wśród uczniów starszych klas triumfowali: Aniela Żek przed Klarą Chęcińską i Mają Perlikowską oraz Sławek Bancarewicz przed Jakubem Bukowskim i Jakubem Zielińskim. Tuż za podium znaleźli się Eryk Dolata, Tomasz Mazurek i Gaspard Lafarge.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy nagrody rzeczowe. Turniej został przeprowadzony dzięki zaangażowaniu dyrektora szkoły Tomasza Całki. Sędziował autor tej relacji.