IV Szachowe Mistrzostwa Przedszkola Miejskiego Nr 4, Świdnica, 17.06.2014

Szesnastu chłopców i sześć dziewczynek rywalizowało o tytuł Mistrza i Mistrzyni Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Świdnicy. O kolejności na podium zadecydowała ostatnia runda. Zmierzyły się w niej dwie dziewczynki posiadające po 4 rundach komplet punktów: Marta Moląg i Angelika Kurowska. Zwycięstwo Angeliki dało jej 1. miejsce (zdobyła 5 pkt.). Marta zajęła 2. miejsce (4 pkt.). Trzecia była Iga Kruk (2,5 pkt). Wśród chłopców po 4 rundach prowadził ubiegłoroczny wicemistrz Krystian Kędzierski. Porażka w ostatniej rundzie z Szymonem Augustyniakiem zepchnęła go ponownie na 2. miejsce. Szymon wywalczył w ten sposób najniższy stopień podium, a zwyciężył Oskar Perek, który we wcześniejszych rundach wygrał z Szymonem, ale przegrał z Krystianem. Wszyscy trzej zgromadzili po 4 pkt. i o kolejności zadecydowała punktacja pomocnicza. O bardzo wysokim poziomie rywalizacji wśród chłopców może świadczyć dopiero szóste miejsce Igora Cały, który dzień wcześniej został mistrzem Świdnicy Przedszkolaków.

Na zakończenie turnieju p. dyrektor Renata Strugała wręczyła mistrzyni i mistrzowi statuetki. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i dyplomy. Sędziował autor tej krótkiej relacji.

Wyniki dziewcząt

M-ceNazwisko ImięRankingPkt.S.B.
1Kurowska, Angelika10005.010.00
2Moląg, Marta10004.06.00
3Kruk, Iga10002.52.50
4Fitrzyk, Konstancja10002.02.50
5Karwat, Aleksandra10001.00.50
6Majka, Weronika10000.51.00

Serwis turniejowy

Wyniki chłopców

M-ceNazwisko ImięRankingPkt.MBch.Prog.
1Perek, Oskar14004.010.0013.0
2Kędzierski, Krystian12004.09.5014.0
3Augustyniak, Szymon12004.08.5012.0
4Andrzejewski, Cezary10003.57.008.0
5Kowalewski, Piotr10003.010.5011.0
6Cała, Igor12003.08.009.0
7Wilk, Maciej10003.07.008.0
8Haręza, Michał10002.56.508.5
9Wyszyński, Wojciech10002.56.505.0
9Zieliński, Wiktor10002.56.505.0
11Radaj, Maciej10002.07.006.0
12Szalaniec, Szymon10001.59.005.5
13Jakowicki, Jan10001.57.505.5
14Mikus, Szymon10001.57.505.5
15Sądel, Maciej10001.56.504.0
16Śliwowski, Filip10000.05.500.0

Serwis turniejowy