III Turniej Szachowy o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej Nr 105, Świdnica, 09.06.2015

Na starcie III Turnieju Szachowego o Mistrzostwo Szkoły Podstawowej Nr 105 stanęło znacznie więcej uczestników, niż w dwóch poprzednich edycjach łącznie (aż 52 osoby). Faworyci rozgrywek potwierdzili swoje wysokie umiejętności i wśród medalistów praktycznie zabrakło niespodzianek.

Klasyfikację dziewcząt z klas IV-VI oraz klasyfikację generalną wygrała z kompletem punktów Justyna Garstka, która wyprzedziła trzecią w klasyfikacji generalnej Danusię Tyńską (obydwie z klasy IV). Wśród młodszych szachistek zwyciężyła Wiktoria Kwiatkowska (kl. II) przed Leną Gączkowską (kl. I) i Andżeliką Stępniowską (kl. II).

Tytuł mistrza szkoły z kompletem zwycięstw obronił Hubert Trzos (kl. V). Za nim na drugim miejscu znalazł się Jaś Czerwiński, a na trzecim ex aequo Dawid Goppold i Szymon Miśkiewicz (wszyscy kl. IV). W klasyfikacji chłopców z klas I-III wystartowało aż 30 osób, a zwycięzcą został Igor Cała, który minimalnie wyprzedził swojego kuzyna Szymona Augustyniaka. Chłopcy chodzą dopiero do I klasy, co więcej, Szymek należy do najmłodszych pierwszoklasistów (rocznik 2008)! Ich sukces nie był jednak przypadkowy. Igor jest jeszcze aktualnym mistrzem Świdnicy przedszkolaków, a Szymek mistrzem Świdnicy do 7 lat! Obydwaj ciężko trenują (podobnie jak zwycięzcy turnieju w innych kategoriach) w Klubie Szachowym GAMBIT MDK Świdnica. Co ciekawe, kolejne trzy miejsca zajęli również pierwszoklasiści: Kamil Musiał, Szymon Litwińczuk i Wiktor Folcik. Na zakończenie roku szkolnego wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają pamiątkowe dyplomy. Turniej sędziował autor tej relacji oraz p. Natalia Mielnik – sędzia klasy III.