III Szachowe Mistrzostwa Świdnicy Juniorów, 09.02.2013

Już po raz trzeci Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy przy wsparciu Urzędu Miasta zorganizował Szachowe Mistrzostwa Świdnicy Juniorów. Wzięło w nich udział 49 młodych szachistów, którzy rywalizowali w sali Klubu Bolko  udostępnionej przez Świdnicki Ośrodek Kultury.

W klasyfikacji generalnej triumfowała Natalia Mielnik zdobywając komplet 7 punktów. Drugi był jej brat – Patryk, a trzeci Radosław Natanek (obydwaj 6 pkt).

W poszczególnych kategoriach wiekowych mistrzami i mistrzyniami Świdnicy zostali: do 20 lat – Natalia Mielnik,
i Wojciech Ziębicki; do 13 lat – Patryk Mielnik; do 10 lat – Justyna Garstka oraz Radosław Natanek; do 7 lat – Weronika Garstka oraz Antoni Pieszczoch. Justyna Garstka i Antoni Pieszczoch zdobyli IV kategorię szachową. Warto dodać, że Antoni ma zaledwie 6,5 roku i jest najmłodszym posiadaczem tej kategorii w Klubie Szachowym GAMBIT MDK Świdnica. V kategorię zdobyło aż 10 osób: Mateusz Sroka, Kajetan Taurogiński, Wiktor Kruk, Miłosz Krawczyk, Maciej Calów, Grzegorz Janiak, Kamil Kałużny, Viktor Dushka, Maciej Eszwowicz oraz Oliwia Cieślak.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw

M-ceNazwisko ImięRank.KlubSzkołaPkt.Kat. wiek.
1Mielnik, Natalia1600GAMBIT MDK ŚwidnicaII LO7.0D 20
2Mielnik, Patryk1600GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 1056.0C 13
3Natanek, Radosław1400GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 16.0C 10
4Turek, Michał1400GAMBIT MDK ŚwidnicaSzkoła Społeczna5.5C 13
5Dudziak, Jakub1400GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 1055.0C 13
6Ziębicki, Wojciech1400ŚwidnicaGimnazjum Nr 15.0C 20
7Czemerzyński, Maciej1400GAMBIT MDK ŚwidnicaGimnazjum Witoszów Dolny5.0C 20
8Supran, Fabian1400GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 85.0C 10
9Garstka, Justyna1100GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 1055.0D 10
10Pieszczoch, Antoni1200GAMBIT MDK ŚwidnicaNKSP Caritas5.0C 7

Szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta do 7 lat

M-ceNazwisko ImięRank.KlubSzkołaPkt.MBch.
1Garstka, Weronika1000GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 1052.512.50
2Głogiewicz, Natalia1000ŚwidnicaPrzedszkole Nr 42.012.50
3Domarecka, Marta1000ŚwidnicaPrzedszkole Nr 62.010.50
4Trojan, Julia1000ŚwidnicaPrzedszkole Europejska Akademia Dziecka1.012.00

Chłopcy do 7 lat

M-ceNazwisko ImięRank.KlubSzkołaPkt.MBch.
1Pieszczoch, Antoni1200GAMBIT MDK ŚwidnicaNKSP Caritas5.018.00
2Dushka, Viktor1000GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 64.019.00
3Kruk, Wiktor1000GAMBIT MDK ŚwidnicaPrzedszkole Nr 44.018.00
4Cieślak, Marcel1200GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 84.015.00
5Duda, Mateusz1000ŚwidnicaPrzedszkole Nr 143.014.50
6Polański, Oskar1000ŚwidnicaPrzedszkole Nr 142.513.00
7Sachs, Wojciech1000ŚwidnicaPrzedszkole Nr 142.015.00
8Boczyło, Maksymilian1000ŚwidnicaPrzedszkole Frajda2.014.50
9Święs, Borys1000GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 82.013.50
10Merchut, Stanisław1000ŚwidnicaSP Nr 41.013.50

Dziewczęta do 10 lat

M-ceNazwisko ImięRank.KlubSzkołaPkt.MBch.
1Garstka, Justyna1100GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 1055.019.00
2Sikorska, Karolina1250GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Bliżej Dziecka4.021.50
3Gołuch, Wiktoria1250GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 64.020.00
4Bera, Hanna1250GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 64.020.00
5Dushka, Kateryna1250GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 63.519.50
6Telesz, Paulina1100GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 1053.514.50
7Pieszczoch, Amelia1000ŚwidnicaNKSP Caritas3.014.00
8Cieślak, Oliwia1000GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 82.515.50

Chłopcy do 10 lat

M-ceNazwisko ImięRank.KlubSzkołaPkt.MBch.
1Natanek, Radosław1400GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 16.019.50
2Supran, Fabian1400GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 85.019.50
3Kaszyński, Andrzej1200GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 44.017.00
4Dziedzic, Kornel1200GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 64.017.00
5Patyk, Mateusz1200GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 64.016.50
6Jaworski, Jakub1400GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 84.015.50
7Janiak, Grzegorz1000GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 13.515.00
8Krawczyk, Miłosz1000GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 83.018.50
9Kałużny, Kamil1000ŚwidnicaSP Nr 13.018.00
10Calów, Maciej1000GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Witoszów Dolny3.017.50
11Goppold, Dawid1200GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 1053.017.50
12Taurogiński, Kajetan1000ŚwidnicaSP Nr 43.015.00
13Polański, Olaf1200ŚwidnicaSP Nr 42.518.00
14Sroka, Mateusz1000GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 82.518.00
15Jaśków, Tymoteusz1200GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 42.514.50

Chłopcy do 13 lat

M-ceNazwisko ImięRank.KlubSzkołaPkt.MBch.
1Mielnik, Patryk1600GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 1056.022.50
2Turek, Michał1400GAMBIT MDK ŚwidnicaGimnazjum Społeczne5.523.50
3Dudziak, Jakub1400GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 1055.021.50
4Kaszyński, Paweł1400GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 44.021.50
5Tomczak, Bartosz1200GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 44.020.50
6Merchut, Piotr1200ŚwidnicaSP Nr 43.515.50
7Staręga, Jan1200GAMBIT MDK ŚwidnicaSP Nr 63.019.00

Dziewczęta do 20 lat

M-ceNazwisko ImięRank.KlubSzkołaPkt.MBch.
1Mielnik, Natalia1600KSz GAMBIT MDK ŚwidnicaII LO7.025.50

Chłopcy do 20 lat

M-ceNazwisko ImięRank.KlubSzkołaPkt.MBch.
1Ziębicki, Wojciech1400ŚwidnicaGimnazjum Nr 15.021.00
2Czemerzyński, Maciej1400GAMBIT MDK ŚwidnicaGimnazjum Witoszów Dolny5.020.00
3Sroka, Michał1400GAMBIT MDK ŚwidnicaGimnazjum Nr 24.524.00
4Eszwowicz, Maciej1000ŚwidnicaII LO3.019.00

GALERIA ZDJĘĆ

Zawody sędziował autor tych słów.

MK