II Szachowe Mistrzostwa Przedszkola Miejskiego Nr 4, Świdnica, 06.06.2012

W II Szachowych Mistrzostwach Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Świdnicy wzięło udział 18 przedszkolaków z dwóch najstarszych grup.  Pomimo nieobecności kilku silnych szachistów do ostatniej rundy toczyła się zacięta i ciekawa rywalizacja o tytuł mistrza oraz mistrzyni przedszkola.

Z kompletem 5 punktów ukończył turniej Jan Moląg, który kilka dni wcześniej zdobył V kategorię szachową na Mistrzostwach Dolnego Śląska do 7 lat. Drugie miejsce zajął Viktor Dushka (4 pkt), który pechowo przegrał z przyszłym mistrzem. Trzeci był Maksymilian Śleszyński (3,5 pkt), a czwarty Grzegorz Janiak (3 pkt). Mistrzynią przedszkola została Natalia Głogiewicz, która minimalnie wyprzedziła Natalię Jarosz (obydwie po 3 pkt). Trzecią wśród dziewczynek była Honorata Kot (2 pkt).

Na zakończenie turnieju p. dyrektor Renata Strugała wręczyła mistrzowi oraz mistrzyni statuetki, a wszystkim pamiątkowe medale oraz dyplomy.