II Szachowe Mistrzostwa Przedszkola Miejskiego Nr 4, Świdnica, 06.06.2012

W II Szachowych Mistrzostwach Przedszkola Miejskiego Nr 4 w Świdnicy wzięło udział 18 przedszkolaków z dwóch najstarszych grup.  Pomimo nieobecności kilku silnych szachistów do ostatniej rundy toczyła się zacięta i ciekawa rywalizacja o tytuł mistrza oraz mistrzyni przedszkola.

Z kompletem 5 punktów ukończył turniej Jan Moląg, który kilka dni wcześniej zdobył V kategorię szachową na Mistrzostwach Dolnego Śląska do 7 lat. Drugie miejsce zajął Viktor Dushka (4 pkt), który pechowo przegrał z przyszłym mistrzem. Trzeci był Maksymilian Śleszyński (3,5 pkt), a czwarty Grzegorz Janiak (3 pkt). Mistrzynią przedszkola została Natalia Głogiewicz, która minimalnie wyprzedziła Natalię Jarosz (obydwie po 3 pkt). Trzecią wśród dziewczynek była Honorata Kot (2 pkt).

Na zakończenie turnieju p. dyrektor Renata Strugała wręczyła mistrzowi oraz mistrzyni statuetki, a wszystkim pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Wyniki – klasyfikacja generalna

M-ceNazwisko ImięPkt.MBch.Bch.
1Moląg, Jan5.09.0015.50
2Dushka, Viktor4.09.0015.50
3Śleszyński, Maksymilian3.57.0012.50
4Janiak, Grzegorz3.09.0015.00
5Wyszyński, Krzysztof3.08.5015.00
6Głogiewicz, Natalia3.07.5014.00
7Jarosz, Natalia3.07.5012.00
8Karwowski, Kacper2.58.0014.50
9Maćkowiak, Oliwier2.58.0013.50
10Biernacki, Brajan2.57.5012.00
11Kruk, Wiktor2.56.0010.50
12Kot, Honorata2.08.0013.00
13Bieszczad, Nadia2.07.0011.50
14Gołuch, Oliwia1.57.5012.00
15Teuerle, Antonina1.56.0011.00
16Wielowski, Wojciech1.56.0010.00
17Girej, Julia1.05.509.50
18Tarnowski, Bartosz1.04.508.00

Strona turnieju

Turniej sędziował autor tych słów.


MK