II Mistrzostwa Klubu Szachowego GAMBIT MDK Świdnica, 16-27.06.2014

Na zakończenie roku szkolnego młodzi szachiści GAMBITU MDK rozegrali turnieje II Mistrzostw Klubu Szachowego.

Najsilniejsi szachiści rozegrali dwa turnieje – jeden tempem 30 minut na zawodnika dla wszystkich chętnych, a drugi tempem 60 minut na zawodnika (tylko dla szachistów z IV kategorią szachową – Gr. A). W pierwszym turnieju zwyciężył Łukasz Cieślak (12 pkt z 13) przed Michałem Turkiem (11,5 pkt) i Hubertem Trzosem (10 pkt). W Grupie A zwyciężyli Maciej Czemerzyński oraz Fabian Supran (7 pkt) przed Jakubem Jaworskim (również 7 pkt, ale nieco niższa punktacja pomocnicza). Wszyscy trzej zdobyli III kategorię szachową (gratulacje!). Czwarte miejsce zajął najmłodszy uczestnik tej grupy: przedszkolak Oskar Perek (4,5 pkt).

W turnieju Grupy B pięć osób wywalczyło IV kategorię szachową. Byli to czeterej najlepsi: Krystian Kędzierski (5 pkt z 7), Ksawery Galiński, Jan Czerniatowicz i Szymon Augustyniak (wszyscy po 4,5 pkt). Krystian i Szymon jako przedszkolacy byli jednymi z najmłodszych w turnieju! Piątym, który zdobył normę na kategorię był Jakub Cybruch (3,5 pkt).

W  Grupie C grało sześć osób, które nie posiadały jeszcze żadnej kategorii szachowej. Z kompletem punktów zwyciężył Jakub Andrzejewski (5 pkt z 5) i zdobył IV kategorię. Drugi był Eryk Butkiewicz, a trzeci Oskar Wrona. Chłopcy wywalczyli V kategorię.

Trzej najlepsi w każdym z turniejów otrzymali pamiątkowe statuetki. Sędziował autor tej relacji.

Wyniki Gr. A

M-ceNazwisko ImięRankingPkt.S.B.
1Czemerzyński, Maciej14007.028.00
1Supran, Fabian14007.028.00
3Jaworski, Jakub14007.027.00
4Perek, Oskar14004.514.75
5Głogiewicz, Natalia12504.015.00
6Krawczyk, Miłosz14004.012.50
7Kudela, Krystian14003.512.25
8Tomczak, Bartosz14003.014.75
9Goppold, Dawid14003.012.75
10Kruk, Wiktor14002.06.50

Serwis turniejowy

Wyniki Gr. B

M-ceNazwisko ImięRankingPkt.MBch.
1Kędzierski, Krystian12005.019.00
2Galiński, Ksawery10004.520.50
3Czerniatowicz, Jan12004.520.00
4Augustyniak, Szymon12004.520.00
5Szel, Łukasz12004.518.50
6Cała, Igor12004.018.00
7Wyszomirski, Stanisław12004.017.50
8Duda, Mateusz12004.015.50
9Cybruch, Jakub12003.518.00
10Kurowska, Angelika12503.516.50
11Truty, Krzysztof12003.016.00
12Calów, Maciej12003.016.00
13Janiak, Grzegorz12001.015.50

Serwis turniejowy

Wyniki Gr. C

M-ceNazwisko ImięRankingPkt.S.B.
1Andrzejewski, Jakub10005.010.00
2Butkiewicz, Eryk10003.05.00
3Wrona, Oskar10003.04.00
4Andrzejewski, Cezary10002.03.00
5Czerniec, Martyna10002.02.00
6Duszenko, Bartosz10000.00.00

Serwis turniejowy