II Indywidualne Mistrzostwa Polski Uczestników oraz Nauczycieli i Wychowawców Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Szachach Szybkich, Świdnica, 11.11.2013

Drugiego dnia Mistrzostw odbyły się turnieje indywidualne. Po uroczystym otwarciu czterdziestu trzech uczestników placówek wychowania pozaszkolnego walczyło o tytuły mistrzów Polski w kategoriach: dziewcząt, chłopców do 18, 14 i 10 lat oraz w kategorii amatorskiej (do rankingu PZSzach 1600). Wśród dziewcząt zwyciężyła Paulina Kopica (MDK Opole). Wśród chłopców najlepszymi okazali się: do 18 lat – Krzysztof Kanicki (MDK Fabryczna Wrocław); do 14 lat – Michał Wiśniewski (MDK Opole); do 10 lat – Tomasz Żyła (ZCEKDiM Wrocław). Wśród amatorów triumfowała Natalia Rogacka (MDK Fabryczna Wrocław).

Klasyfikacja generalna Indywidualnych MP Uczestników

M-ceImię i NazwiskoRank.PlacówkaPkt.MBch.
1Krzysztof Kanicki1911MDK Fabryczna Wrocław8.042.00
2Michał Wiśniewski1861MDK Opole7.042.00
3Michał Dzikowski1869MDK Śródmieście Wrocław6.540.50
4Aleksander Szmer1704MDK Opole6.540.00
5Piotr Marko1618MDK Fabryczna Wrocław6.041.00
6Tomasz Żyła1503ZCEKDiM Wrocław6.040.50
7Paulina Kopica1736MDK Opole6.039.50
8Adrian Wąsiołek1669MDK Ozorków6.038.50
9Nikodem Bialik1210MDK Opole6.037.00
10Krzysztof Tokarz1468MDK Fabryczna Wrocław6.035.00
11Natalia Rogacka1547MDK Fabryczna Wrocław6.034.50
12Helena Sękowska1449MDK Śródmieście Wrocław5.038.50
13Mateusz Baran1379MDK Fabryczna Wrocław5.036.50
14Łukasz Cieślak-MDK Świdnica5.036.00
15Szymon Skawiński-MDK Radom5.034.50
16Agnieszka Kądziela1433MDK Radom5.033.50
17Michał Hołownia1554MDK Śródmieście Wrocław5.033.00
18Łukasz Strugarek-MDK Śródmieście Wrocław5.032.00
19Marek Gutkowski-MDK Radom5.031.00
20Adam Skowroński-MDK Ozorków5.029.50
21Adrian Starościak1335ZCEKDiM Wrocław5.028.50
22Artur Wiśniewski-MDK Radom5.028.00
23Natalia Mielnik-MDK Świdnica4.534.50
24Jakub Musiała1374MDK Fabryczna Wrocław4.534.50
25Kamila Jarocka-MDK Fabryczna Wrocław4.031.50
26Patryk Mielnik1393MDK Świdnica4.031.00
27Michał Turek-MDK Świdnica4.031.00
28Fabian Supran-MDK Świdnica4.027.50
29Julia Girulska-MDK Fabryczna Wrocław4.026.50
30Krzysztof Migdziński-ZCEKDiM Wrocław4.026.00
31Bartosz Stelmasik-MDK Świdnica4.026.00
32Ludwik Ugrewicz-MDK Radom3.528.50
33Mateusz Sieczkowski-MDK Radom3.527.00
34Piotr Ziętek-MDK Radom3.526.50
35Małgorzata Kowalik-ZCEKDiM Wrocław3.525.00
36Maciej Luboń-ZCEKDiM Wrocław3.524.50
37Hubert Trzos-MDK Świdnica3.521.00
38Radosław Natanek-MDK Świdnica3.030.50
39Adriana Stuchała-MDK Ozorków3.026.00
40Patrycja Krzywdzińska-ZCEKDiM Wrocław3.021.50
41Maciej Mysłowski-MDK Ozorków2.025.50
42Sandra Fituch-MDK Radom2.023.50
43Karolina Sikorska-MDK Świdnica2.020.50

Serwis turniejowy: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_5582/

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach

M-ceImię i NazwiskoRank. PlacówkaPkt.
KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT
1Paulina Kopica1736MDK Opole6.0
2Helena Sękowska 1449MDK Śródmieście Wrocław5.0
3Agnieszka Kądziela1433MDK Radom5.0
4Natalia Mielnik-MDK Świdnica4.5
5Kamila Jarocka-MDK Fabryczna Wrocław4.0
KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW DO 18 LAT
1Krzysztof Kanicki1911MDK Fabryczna Wrocław8.0
2Michał Dzikowski1869MDK Śródmieście Wrocław6.5
3Piotr Marko1618MDK Fabryczna Wrocław6.0
4Adrian Wąsiołek1669MDK Ozorków6.0
5Łukasz Cieślak-MDK Świdnica5.0
KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW DO 14 LAT
1Michał Wiśniewski1861MDK Opole6.5
2Aleksander Szmer1704MDK Opole6.5
3Krzysztof Tokarz1468MDK Fabryczna Wrocław6.0
4Mateusz Baran1379MDK Fabryczna Wrocław5.0
5Michał Hołownia1554MDK Śródmieście Wrocław5.0
KLASYFIKACJA CHŁOPCÓW DO 10 LAT
1Tomasz Żyła1503ZCEKDiM Wrocław6.0
2Nikodem Bialik1210MDK Opole6.0
3Łukasz Strugarek-MDK Śródmieście Wrocław5.0
4Jakub Musiała1374MDK Fabryczna Wrocław4.5
5Fabian Supran-MDK Świdnica4.0
KLASYFIKACJA AMATORSKA (RANKING PZSZACH DO 1600)
1Natalia Rogacka1600MDK Fabryczna Wrocław6.0
2Szymon Skawiński1600MDK Radom5.5
3Adam Skowroński1600MDK Ozorków5.0
4Artur Wiśniewski1400MDK Radom5.0
5Michał Turek1600MDK Świdnica4.0

W Mistrzostwach Nauczycieli i Wychowawców zwyciężył mistrz międzynarodowy p. Jakub Żeberski (MDK Fabryczna Wrocław) przed p. Mikołaj Korolczukiem (MDK Opole). Trzecie miejsce podzielili p. Grzegorz Orzechowski i p. Wojciech Babijczuk (obaj ZCEKDiM Wrocław). Startowało ośmiu uczestników. Turnieje indywidualne sędziował p. Piotr Kowalak. Turnieje koordynował autor tych słów.

M-ceImię i NazwiskoRank.PlacówkaPkt.
1Jakub Żeberski2382MDK Fabryczna Wrocław7.0
2Mikołaj Korolczuk2226MDK Opole5.0
3Grzegorz Orzechowski1993ZCEKDiM Wrocław4.5
3Wojciech Babijczuk1586ZCEKDiM Wrocław4.5
5Zbigniew Niemiec1706MDK Fabryczna Wrocław3.0
6Arkadiusz Kądziela-MDK Radom2.0
7Anna Domaradzka-Żyła1935MDK Śródmieście Wrocław1.0
8Marek Borsiak-MDK Ozorków1.0

Serwis turniejowy: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2013/ti_5581/

P. Zbigniew Curyl oficjalnie zamykając II Mistrzostwa Polski Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Szachach Szybkich zaprosił wszystkich uczestników na kolejną, trzecią edycję Mistrzostw (8 i 9 listopada 2014 roku) oraz na IV Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego (11 listopada 2014).

MK