Grand Prix Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy w Szachach, II Turniej, 11.02.2018

11 lutego odbył się drugi z siedmiu turniejów Grand Prix Spółdzielni Mieszkaniowej w Świdnicy w Szachach. Pierwszy turniej, który odbył się w styczniu, zgromadził na starcie 26 uczestników. W drugim wzięło udział 40 osób. Grano tempem 15 minut na zawodnika na dystansie 7 rund. Wsród juniorów do 8 lat zwyciężył Igor Śliwowski przed Szymonem Łagodą oraz Filipem Paluchem. Wśród juniorów do 12 lat zwyciężył Oskar Perek przed Maciejem Kaczmarzykiem i Erykiem Dolatą. Czwarte miejsce – najlepsze wśród dziewcząt – zajęła Wiktoria Kwiatkowska. Najlepszym juniorem do 18 lat został Radosław Zawada. Drugi był Adrian Augustyn, a trzeci Hubert Trzos. Pierwsze miejsce w klasyfikacji seniorów oraz w klasyfikacji generalnej wywalczył Czesław Stec, który dzięki minimalnie lepszej punktacji pomocniczej wyprzedził Wojciecha Kowalczuka. Trzecie miejsce wśród seniorów zajął Janusz Kilański.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i słodkie upominki, a najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary i medale z rąk prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej – Andrzeja Brzozowskiego. Koordynatorem turnieju był Wojciech Kowalczuk. Sędziował autor tej krótkiej relacji.