Dobry występ świdniczan na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich, Żarów, 09-10.05.2015

Trzynastu szachistów GAMBITU MDK Świdnica wzięło udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich, które odbyły się 9 i 10 maja br. w Żarowie. Spośród nich największy sukces osiągnął Oskar Perek, który w grupie chłopców do 8 lat zajął świetne 3. miejsce (zdobył 7 pkt. z 9). Na 14. miejscu w tej samej grupie ukończył rywalizację Staś Wyszomirski, który zdobył IV kategorię szachową. Wśród dziewcząt do 8 lat na 4. miejscu zawody ukończyła najmłodsza zawodniczka całych Mistrzostw – 6-letnia Liliana Jarząbek. Lila wywalczyła 4 pkt. i zdobyła IV kategorię szachową. Tuż za nią na 5. miejscu znalazła się Angelika Kurowska. 7. miejsce zajęła Iga Kruk. W grupie do 10 lat prawie wszyscy młodzi szachiści z GAMBITU znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Wśród dziewcząt Amelia Pieszczoch zajęła 8., a Natalia Głogiewicz 10. miejsce. Wśród chłopców siódmy był Kamil Kałużny, dziesiąty Wiktor Kruk, a poza pierwszą dziesiątką (11. miejsce) pechowo zawody ukończył Antoni Pieszczoch. Wśród chłopców do 14 lat Bartosz Tomczak zajął 13. miejsce. Krystian Kudela był 15. Najstarszym reprezentantem świdnickiego Klubu Szachowego był 15-letni Michał Turek, któremu w kategorii do 16. lat zabrakło połowy punktu do podium. W klasyfikacji klubowej GAMBIT MDK zajął dobre 7. miejsce.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, medale oraz nagrody pieniężne lub rzeczowe. Nagrody wręczył prezes Dolnośląskiego Związku Szachowego p. Dominik Kulaś. Sędzią głównym Mistrzostw był Artur Adamek. Pomagali mu p. Jowita Dranka oraz autor tej relacji.