VI Turniej Szachowy o Szablę Piłsudskiego, który odbył się 11 listopada br. w Świdnicy, zgromadził na starcie rekordową liczbę 128 uczestników. Szachiści rozegrali 8 rund tempem 10 minut + 5 sekund na ruch.
W Grupie A skupiającej seniorów i juniorów starszych z kompletem punktów zwyciężył Paweł Kowalczyk (WIEŻA Pęgów). Drugie miejsce zajął Marek Szmyd (LKS Goniec Żarów), a trzeci był Ireneusz Łada (KSz Jelonka Jelenia Góra). W klasyfikacji łączonej seniorek i juniorek starszych zwyciężyła Nicola Jaranowska (UKS MDK Radom) przed Katarzyną Kobzdej (KSz GAMBIT MDK Świdnica) oraz Aleksandrą Ziobrowską (Świdnica). Wśród juniorów starszych tryumfował Jakub Madajczak (KSz Polonia Wrocław) przed Piotrem Kejną (GCKiS Kobierzyce) oraz Ernestem Sojskim (LKS Goniec Żarów).
W Grupie B rywalizowały ze sobą dzieci w wieku od 9 do 14 lat. W grupie dziewcząt do 14 lat 1. miejsce zajęła Amelia Pieszczoch (KSz GAMBIT MDK Świdnica), która wyprzedziła Zofię Kaczorowską (UKS Skoczek Milicz) i Dominikę Trestkę (LKS Goniec Żarów). W grupie chłopców do 14 lat zwyciężył Marek Gutkowski (UKS MDK Radom) przed Gabrielem Lechmanem (UKS Giecek Radków) i Jakubem Dołharzem (KSz Polonia Wrocław). W kategorii dziewcząt do 10 lat najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Olszewska (UKS SP3 w Bogatyni), która minimalnie wyprzedziła Olgę Kraszewską (MUKS MDK Śródmieście Wrocław). Trzecie miejsce zajęła Wiktoria Kwiatkowska (KSz GAMBIT MDK Świdnica). W klasyfikacji chłopców do 10 lat pierwszy był Piotr Kołodziejski (KSz Jelonka Jelenia Góra), a drugi Antoni Pieszczoch (KSz GAMBIT MDK Świdnica). Trzeci był Marek Lasok (KSz Miedź Legnica).
W Grupie C (do 8 lat) wśród dziewcząt zwyciężyła Tatiana Rybka (UKS Giecek Radków). Na kolejnych miejscach uplasowały się Liliana Jarząbek (KSz GAMBIT MDK Świdnica) i Marta Moląg (KSz GAMBIT MDK Świdnica). Najlepszym chłopcem w tej grupie okazał się Filip Pawicki (KSz Polonia Wrocław). Drugi był Piotr Lecyk (Wrocławski KS Kopernik), a trzeci Jakub Podolak (LKS Goniec Żarów).
Dyrektor MDK Świdnica – Zbigniew Curyl – tradycyjnie pasował zwycięzców szablą Piłsudskiego i wręczył im nagrody ufundowane przez Urząd Miasta Świdnica oraz przez Dolnośląską Federację Sportu.
Zawody poprowadził sędzia międzynarodowy Rafał Siwik. Pomagali mu Natalia Mielnik, Wojciech Kowalczuk oraz Marcin Korzekwa. Organizatorem turnieju był Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy.
-
M-ce | Nazwisko Imię | R. FIDE | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. |
1 | KOWALCZYK, Paweł | R 2240 | WIEŻA Pęgów | 8 | 29.5 | 39 |
2 | SZMYD, Marek | R 1947 | LKS Goniec Żarów | 6 | 28 | 37 |
3 | ŁADA, Ireneusz | R 1964 | | 5.5 | 29 | 41 |
4 | BURAKOWSKI, Marek | R 1770 | UKS SP1 Jedynka Tychy | 5.5 | 26.5 | 38 |
5 | OSICKI, Jacek | 0 | Kłodzko | 5 | 28.5 | 38 |
6 | BALKIEWICZ, Henryk | R 1732 | UKS Ogniwo Legnica | 5 | 27.5 | 35.5 |
7 | STEC, Czesław | R 1831 | LKS Goniec Żarów | 5 | 27 | 38 |
8 | KĄDZIELA, Arkadiusz | R 1604 | UKS MDK Radom | 5 | 27 | 37.5 |
9 | MADAJCZAK, Jakub | R 1573 | KSz Polonia Wrocław | 5 | 26.5 | 33.5 |
10 | KEJNA, Piotr | R 1402 | GCKiS Kobierzyce | 5 | 25 | 35.5 |
11 | KILAŃSKI, Janusz | R 1744 | GLKS Goniec Żarów | 5 | 25 | 32.5 |
12 | ZIELIŃSKI, Zbigniew | R 1840 | LKS Goniec Żarów | 4.5 | 29.5 | 41.5 |
13 | SOJSKI, Ernest | R 1363 | LKS Goniec Żarów | 4.5 | 28 | 36 |
14 | MARKO, Piotr | R 1805 | KSz Polonia Wrocław | 4.5 | 27.5 | 39 |
15 | GOŁASZEWSKI, Marek | R 1487 | | 4.5 | 22 | 29 |
16 | MADAJCZAK, Piotr | R 1438 | KSz Polonia Wrocław | 4 | 30 | 39.5 |
17 | KRASZEWSKI, Jan | R 1564 | Wrocław | 4 | 26.5 | 34 |
18 | CYGAN, Mirosław | R 1426 | GLKS Goniec Żarów | 4 | 24 | 31.5 |
19 | BIESZCZAD, Michał | R 1415 | GLKS Goniec Żarów | 4 | 23.5 | 31 |
20 | WOŹNY, Jan | R 1387 | LKS Goniec Żarów | 4 | 22.5 | 29.5 |
21 | TUREK, Michał | R 1226 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 22.5 | 29.5 |
22 | KUBICZ, Jakub | R 1342 | WKSz HETMAN Wałbrzych | 3.5 | 27 | 35 |
23 | SERWIN, Krzysztof | R 1383 | LKS Goniec Żarów | 3.5 | 24 | 31.5 |
24 | JARANOWSKA, Nicola | 0 | UKS MDK Radom | 3.5 | 17.5 | 24 |
25 | ANDRZEJEWSKI, Bogdan | 0 | Świdnica | 3.5 | 15 | 20.5 |
26 | MIELNIK, Patryk | R 1344 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 3 | 22.5 | 29 |
27 | KOWALSKI, Jacek | 0 | Świdnica | 3 | 21.5 | 28 |
28 | ŁEŃSKI, Dariusz | 0 | | 3 | 19 | 25.5 |
29 | KOBZDEJ, Katarzyna | 0 | | 2.5 | 22 | 28.5 |
30 | KWAŚNIAK, Ryszard | 0 | Świdnica | 2.5 | 20.5 | 27 |
31 | LECYK, Przemysław | 0 | WKS Kopernik | 2 | 17.5 | 24 |
32 | ZIOBROWSKA, Aleksandra | 0 | Świdnica | 2 | 17 | 22.5 |
33 | ZIOBROWSKI, Antoni | 0 | Świdnica | 2 | 16.5 | 22 |
34 | WILCZEK, Rafał | 0 | Świdnica | 0 | 15.5 | 21 |
Serwis turniejowy Gr. A
-
M-ce | Nazwisko Imię | R. FIDE | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. |
1 | GUTKOWSKI, Marek | R 1347 | UKS MDK Radom | 7 | 33.5 | 44 |
2 | KOŁODZIEJSKI, Piotr | R 1082 | KSz Jelonka Jelenia Góra | 6.5 | 33 | 43 |
3 | LECHMAN, Gabriel | R 1285 | UKS Giecek Radków | 6.5 | 31.5 | 42.5 |
4 | PIESZCZOCH, Antoni | R 1079 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 6 | 30 | 39 |
5 | DOŁHARZ, Jakub | R 1250 | KSz Polonia Wrocław | 5.5 | 31 | 41.5 |
6 | WILK, Aleksander | R 1224 | WKSz Hetman Wałbrzych | 5.5 | 29.5 | 40.5 |
7 | SMUKOWSKI, Bartosz | R 1335 | WKSZ Hetman Wałbrzych | 5.5 | 29 | 38.5 |
8 | JAWORSKI, Jakub | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 5.5 | 27.5 | 36.5 |
9 | PIESZCZOCH, Amelia | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 5.5 | 26 | 36 |
10 | OLSZEWSKA, Wiktoria | R 1153 | UKS SP3 w Bogatyni | 5 | 29 | 39 |
11 | KRASZEWSKA, Olga | 0 | MUKS MDK Śródmieście Wrocław | 5 | 28 | 36.5 |
12 | KORDYLAK, Tymoteusz | 0 | WKSz Hetman Wałbrzych | 5 | 26.5 | 34 |
13 | KACZOROWSKA, Zofia | 0 | UKS Skoczek Milicz | 5 | 25.5 | 35 |
14 | GOPPOLD, Dawid | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 5 | 25.5 | 34 |
15 | ANDRZEJEWSKI, Jakub | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 5 | 25.5 | 31 |
16 | TRZOS, Hubert | R 1156 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 5 | 23 | 31.5 |
17 | JARANOWSKI, Norbert | R 1318 | UKS MDK Radom | 4.5 | 32 | 42.5 |
18 | LASOK, Marek | 0 | KSz Miedź Legnica | 4.5 | 29 | 38 |
19 | AUGUSTYN, Adrian | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4.5 | 23.5 | 31.5 |
20 | KUŁTUCKI, Kamil | R 1116 | Szkoła Szachowa Czarny Koń | 4.5 | 23.5 | 31.5 |
20 | CAŁA, Igor | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4.5 | 23.5 | 31.5 |
22 | KWIATKOWSKA, Wiktoria | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 29.5 | 39 |
23 | KRUK, Wiktor | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 27.5 | 36 |
24 | SZEL, Łukasz | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 26 | 36 |
25 | LITWIŃCZUK, Szymon | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 25 | 32.5 |
26 | TOMCZAK, Bartosz | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 24 | 31.5 |
27 | KUDELA, Krystian | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 24 | 29.5 |
28 | KOWALSKI, Tymon | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 23 | 30.5 |
29 | JANIAK, Grzegorz | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 22.5 | 31.5 |
30 | CZERWIŃSKI, Jan | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 19.5 | 27 |
31 | DOLATA, Eryk | 0 | Świdnica | 4 | 19.5 | 26.5 |
32 | TRESTKA, Dominika | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 3.5 | 22 | 29 |
33 | MOCZULSKI, Dawid | 0 | | 3.5 | 21 | 28.5 |
34 | ZAGRODNIK, Jakub | 0 | UKS MDK Radom | 3 | 25 | 33.5 |
35 | MICHALSKA, Anna-Maria | 0 | Jaworzyna Śląska | 3 | 23 | 32.5 |
36 | PALUCH, Szymon | 0 | | 3 | 23 | 30 |
37 | CYBRUCH, Jakub | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 3 | 22.5 | 30 |
38 | BRZEZICKI, Oskar | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 3 | 20.5 | 27.5 |
39 | GŁÓD, Patryk | 0 | Świdnica | 3 | 19.5 | 26.5 |
40 | BIELA, Barbara | 0 | | 3 | 18.5 | 23.5 |
41 | WIĘCŁAW, Marta | 0 | Jaworzyna Śląska | 3 | 16.5 | 22.5 |
42 | MIELNIK, Mateusz | R 1307 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 2.5 | 22 | 29 |
43 | DUSHKA, Victor | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 2.5 | 21 | 26.5 |
44 | DUSHKA, Kateryna | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 2.5 | 19.5 | 27.5 |
45 | KOZŁOWSKA, Lilianna | 0 | Świdnica | 2.5 | 18 | 23 |
46 | SOWA, Oskar | 0 | Jaworzyna Śląska | 2 | 19.5 | 26.5 |
47 | PACZEK, Bogusław | 0 | Świdnica | 2 | 18.5 | 23 |
48 | JAŚKÓW, Tymoteusz | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 2 | 16.5 | 21 |
49 | CIEŚLA, Bartłomiej | 0 | Jaworzyna Śląska | 2 | 16 | 21.5 |
50 | PAŁECZKA, Hanna | 0 | Jaworzyna Śląska | 0 | 16.5 | 23.5 |
Serwis turniejowy Gr. B
-
M-ce | Nazwisko Imię | R. FIDE | Klub | Pkt. | MBch. | Bch. |
1 | PAWICKI, Filip | R 1299 | KSz Polonia Wrocław | 8 | 30 | 40.5 |
2 | LECYK, Piotr | 0 | WKS Kopernik | 7 | 32 | 43 |
3 | PODOLAK, Jakub | 0 | GLKS Goniec Żarów | 6 | 33 | 44 |
4 | UGOREK, Kacper | 0 | UKS Skoczek Milicz | 6 | 30 | 40 |
5 | RYBKA, Tatiana | 0 | UKS Giecek Radków | 6 | 28 | 39 |
6 | KOMENDECKI, Antoni | 0 | KSz Miedź Legnica | 6 | 27.5 | 35 |
7 | AUGUSTYNIAK, Szymon | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 5 | 29.5 | 39.5 |
8 | MOLECKI, Jan | 0 | GLKS Goniec Żarów | 5 | 29 | 40.5 |
9 | PIEŃKOWSKI, Szymon | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 5 | 27.5 | 36 |
10 | BŁASZKIEWICZ, Jakub | 0 | KSz Jelonka Jelenia Góra | 5 | 27 | 38.5 |
11 | KOMENDECKI, Grzegorz | 0 | KSz Miedź Legnica | 5 | 26.5 | 36.5 |
12 | ŚLIWOWSKI, Igor | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 5 | 26 | 35 |
13 | KOZŁOWSKI, Paweł | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 5 | 25.5 | 34 |
14 | TOMCZAK, Piotr | 0 | Jaworzyna Śląska | 5 | 24 | 31 |
15 | LITWIŃCZUK, Igor | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 5 | 22.5 | 31 |
16 | MALIK, Michał | 0 | | 4.5 | 27.5 | 36 |
17 | JARZĄBEK, Liliana | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4.5 | 26 | 35 |
18 | TRUSEWICZ, Jakub | 0 | KSz Jelonka Jelenia Góra | 4.5 | 23 | 30.5 |
19 | JAWORSKI, Hubert | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 26.5 | 37 |
20 | ANDRZEJEWSKI, Cezary | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 25.5 | 32 |
21 | BIROS, Rafał | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 25 | 33.5 |
22 | ŁAGODA, Szymon | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 24.5 | 32.5 |
23 | MOLĄG, Marta | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 24 | 32 |
24 | MIELNIK, Michał | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 23.5 | 31.5 |
25 | ZIELIŃSKI, Wiktor | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 4 | 22.5 | 31 |
26 | GERONO, Aleksander | 0 | KSz Jelonka Jelenia Góra | 4 | 21 | 29 |
27 | PAWICKA, Aleksandra | 0 | KSz Polonia Wrocław | 3.5 | 26.5 | 35 |
28 | ANTONIUK, Jakub | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 3.5 | 20.5 | 28.5 |
29 | LIGIERKO, Wiktoria | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 3.5 | 19 | 28.5 |
30 | SĄDEL, Maciej | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 3 | 27 | 35.5 |
31 | GOPPOLD, Piotr | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 3 | 23.5 | 31.5 |
32 | KRUK, Iga | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 3 | 22 | 29 |
33 | PIEKIELNIK, Miłosz | 0 | | 3 | 21 | 28.5 |
34 | PALUCH, Filip | 0 | | 3 | 20 | 26.5 |
35 | BIELA, Mateusz | 0 | | 3 | 16.5 | 23 |
36 | KASPEREK, Bartosz | 0 | | 3 | 16.5 | 23 |
37 | ŁEŃSKA, Hanna | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 2.5 | 21.5 | 29 |
38 | MIZURA, Antoni | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 2.5 | 17 | 23 |
39 | LIMAN, Ewa | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 2.5 | 16.5 | 23 |
40 | BOESL, Oliver | 0 | | 2 | 21.5 | 29 |
41 | PIEŃKOWSKI, Bartosz | 0 | KSz GAMBIT MDK Świdnica | 2 | 14.5 | 19.5 |
42 | BARTOSZEWICZ, Czcibor | 0 | | 1.5 | 18 | 25.5 |
43 | GALANT, Krzysztof | 0 | Jaworzyna Śląska | 1.5 | 16 | 22.5 |
44 | PASIKOWSKA, Zuzanna | 0 | Jaworzyna Śląska | 1.5 | 15 | 21 |
Serwis turniejowy Gr. C
[ess_grid alias=”grid-171″][/ess_grid]