Druga odsłona III Wiosennego Turnieju Szachowego, Wałbrzych, 10.05.2014

W drugiej odsłonie III Wiosennego Turnieju Szachowego, która miała miejsce 10 maja, wzięło udział 30 młodych szachistów, w tym 7 osób z Klub Szachowego GAMBIT MDK Świdnica. Tym razem pierwsze dwa miejsca osiągnęli wałbrzyszanie: Jakub Matyka oraz Jakub Borkowski. Za nimi trzy kolejne miejsca zajęli świdniczanie: Hubert Trzos, Michał Sroka oraz Maciej Czemerzyński.

Drugi turniej nie wpłynął znacząco na klasyfikację łączoną. Wśród chłopców do 16 lat 1. miejsce zachował Michał Sroka, a 2. Maciej Czemerzyński. Wśród chłopców do 13 lat również bez zmian: zwyciężył Jakub Matyka przed Jakubem Borkowskim oraz Hubertem Trzosem. W grupie chłopców do 10 lat 1. miejsce utrzymał Fabian Supran (zabrakło 2. w kwietniowym turnieju Ernesta Sojskiego, który tego dnia uczestniczył w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów, które odbywały się w Żarowie, i zdobył pierwszego dnia mistrzostw 5 pkt z 6 partii. Zabrakło także trzeciego Jakuba Jaworskiego). Drugie miejsce w tej kategorii wiekowej przypadło Kamilowi Kałużnemu (podobnie jak wspomniani chłopcy reprezentującemu KSz GAMBIT MDK Świdnica). Trzeci był Miłosz Dybiec (ZSF Wałbrzych), a czwarty Wiktor Kruk (KSz GAMBIT MDK Świdnica), który dzięki dobremu występowi zdobył IV kategorię szachową (gratulacje!).