XIV Szachowe Mistrzostwa Społecznej Szkoły Podstawowej, Świdnica, 16.06.2026
W XIV Szachowych Mistrzostwach Społecznej Szkoły Podstawowej wzięło udział 78 szachistów.
Wśród dziewcząt z klas I-III z kompletem punktów ponownie zwyciężyła Maria Michałowska. Drugie miejsce zajęła Weronika Dyda, a trzecie Karina Hajduk. Wśród chłopców zwyciężył Antoni Obszański przed Bartoszem Rodziewiczem i Wojciechem Soińskim.
Wśród dziewcząt z klas IV-VIII tytuł mistrzyni obroniła Joanna Sawko. Drugie miejsce zajęła Alina Mazurek, a trzecie Antonina Świdzińska.
W grupie chłopców z klas IV-VIII tytuł mistrza obronił Kornel Waligóra. Tuż za nim z tą samą ilością punktów uplasowali się czwartoklasiści: Kamil Walczak i Tymoteusz Dziuba.
