XIV Turniej Szachowy Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy, 17.06.2026

W XIV Turnieju Szachowym Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy, który tradycyjnie odbył się w Przedszkolu Miejskim Nr 6, wzięło udział 30 szachistów z 10 przedszkoli. Zawody odbyły się w dwóch grupach turniejowych: dziewcząt i chłopców.

Wśród dziewcząt po bardzo wyrównanej rywalizacji zwyciężyła Mira Kawa (Przedszkole Frajda). Drugie miejsce zajęła Michalina Kołodziej (Przedszkole Europejska Akademia Dziecka), a trzecie Martyna Dyda (Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka). 

Wśród chłopców zwyciężył Filip Walczak (Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka), który jako pierwszy w historii Mistrzostw obronił tytuł wywalczony rok wcześniej. Za Filipem uplasowali się: Szymon Rola (Przedszkole Miejskie Nr 1) i Alexander Bazylewicz (Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka).

W klasyfikacji przedszkoli po raz trzeci z rzędu zwyciężyło Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka. Drugie miejsce zajęło Przedszkole Przedszkole Miejskie Nr 4, a trzecie Przedszkole Miejskie Nr 1.

Jak co roku kadra Przedszkola Miejskiego Nr 6 świetnie zorganizowała zawody. Na zakończenie Turnieju Matylda Narkiewicz – dyrektor przedszkola – wręczyła wszystkim uczestnikom dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Sędziował i fotografował autor tej relacji.

SERWISY TURNIEJOWE