VI Turniej Szachowy Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy, Świdnica, 21.06.2016

Już po raz szósty Przedszkole Miejskie Nr 6 zorganizowało Turniej Szachowy Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy. W tegorocznej edycji w kategorii dziewcząt z kompletem punktów zwyciężyła Ula Korzekwa (Przedszkole Miejskie Nr 14), która wyprzedziła Hanię Czachurę (Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka) oraz Lenę Rusin (Przedszkole Miejskie Nr 4). W kategorii chłopców również z kompletem punktów zwyciężył Igor Śliwowski (Przedszkole Miejskie Nr 4). Drugie miejsce zajął Mateusz Kokoszko (Społeczne Przedszkole Akademia Przedszkolaka), a trzecie Antoni Mizura (Przedszkole Miejskie Nr 6). W klasyfikacji przedszkoli zwyciężyło Przedszkole Miejskie Nr 4 przed Społecznym Przedszkolem Akademią Przedszkolaka oraz przed Przedszkolem Miejskim Nr 14 i Przedszkolem Miejskim Nr 6. Wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk p. Danuty Wencko – dyrektor Przedszkola Nr 6 – dyplomy, medale oraz słodkie upominki. Najlepsi szachiści otrzymali puchary. Sędziował autor tej krótkiej relacji.