V Turniej Szachowy Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy, 19.06.2015

W pierwszych dwóch edycjach Turnieju Szachowego Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy wzięło udział 6 przedszkoli, w dwóch kolejnych edycjach uczestniczyło 8 placówek. V Turniej zgromadził rekordową liczbę dziewięciu przedszkoli. Najlepsze miejsca zajęły w nim dzieci z największym doświadczeniem turniejowym, które posiadają już kategorie szachowe.

Wśród dziewczynek  z kompletem punktów zwyciężyła Liliana Jarząbek (5 pkt.) z Przedszkola Wesoła Piątka. 6-letnia Lila w ubiegłym miesiącu osiągnęła świetne 4. miejsce na Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w grupie do 8 lat. Drugie miejsce zajęła Iga Kruk, a trzecie Kornelia Rostkowska (po 3,5 pkt.) – obydwie szachistki reprezentowały Przedszkole Miejskie Nr 4.

Najlepszym z chłopców okazał się Wiktor Szwaczek (4,5 pkt.) z Przedszkola Miejskiego Nr 4. Drugie miejsce zajął Wiktor Duda (3,5 pkt.) z Przedszkola Miejskiego Nr 14. Ostatnie miejsce na podium zdobył Mateusz Ficek (3,5 pkt.) – również z Przedszkola Nr 14.

W klasyfikacji przedszkoli po raz kolejny zwycięstwo odniosło Przedszkole Nr 4. Tuż za nim znalazło się Przedszkole Wesoła Piątka. Trzecie miejsce zajęło Przedszkole Nr 14.

Najlepsi szachiści otrzymali puchary i statuetki z rąk pani Danuty Wencko – dyrektor Przedszkola Nr 6. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, dyplomy oraz słodkie nagrody. Przedszkole Nr 6 zapewniło świetne przygotowanie Mistrzostw. Sędziował autor tej relacji.