III Szachowe Mistrzostwa Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej, 18.06.2015

Na starcie III Szachowych Mistrzostw Szkoły Podstawowej w Jaworzynie Śląskiej stanęło 38 osób. W ten sposób został ustanowiony nowy rekord frekwencji w tym corocznym turnieju. W tym roku rozgrywki odbywały się w trzech grupach: dziewcząt, chłopców z klas I-III oraz chłopców z klas IV-VI. Wśród dziewcząt z kompletem punktów zwyciężyła Marta Więcław (4 pkt. z 4). Drugie miejsce zajęła Aleksandra Cichocka (3 pkt.), a trzecie Mira Gajda (również 3 pkt.). Wśród młodszych chłopców również z kompletem punktów zwyciężył Oskar Sowa (4 pkt. z 4) przed Mateuszem Mielnikiem i Kamilem Gwardzikiem (obydwaj po 3 pkt.). Wśród chłopców starszych wszystkie partie wygrał Jakub Kozieł (4 pkt.) i został nowym mistrzem szkoły. Drugie miejsce zajął Bartosz Bielawski, a trzecie Michał Charytanowicz (obydwaj po 3 pkt.). Na zakończenie turnieju każdy z uczestników otrzymał od pani dyrektor Teresy Gawron pamiątkowe dyplomy oraz słodki poczęstunek. Najlepsi szachiści w poszczególnych kategoriach otrzymali medale i statuetki. Turniej został zorganizowany dzięki zaangażowaniu pani Anny Kruk. Sędziował autor tej relacji.