I Turniej Szachowy Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy, 16.06.2011

Gospodarzem I Turnieju Szachowego Przedszkolaków o Mistrzostwo Świdnicy było Przedszkole Miejskie Nr 6. Na turniej przybyło 28 dzieci z 6 przedszkoli. Zniosły one bardzo dzielnie trudy 6 rund granych tempem 15 minut na zawodnika.

Znakomity rezultat uzyskali chłopcy z Przedszkola Miejskiego Nr 4. Pięciu z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce zawodów, ale co najważniejsze zajęli także wszystkie miejsca na podium! W klasyfikacji dziewczynek dwa pierwsze miejsca zdobyły szachistki z Przedszkola Miejskiego Nr 6.

Przebieg turnieju

Zwyciężył faworyt turnieju – Piotr Kowalski (który zaledwie dzień wcześniej zdobył V kategorię szachową w turnieju wewnętrznym Klubu Szachowego GAMBIT MDK Świdnica) uzyskując 5,5 pkt na 6 możliwych.

Drugi był Fabian Supran – mistrz Przedszkola Nr 4, a trzeci – Jakub Jaworski. Obaj zdobyli 4,5 pkt i przegrali tylko po jednej grze – ze swoim kolegą – Piotrkiem.

Czwarte miejsce zajął Maksymilian Skóra z Przedszkola Miejskiego Nr 3 uzyskując również 4,5 pkt. Maks przed ostatnią rundą zajmował drugie miejsce i w pojedynku z Piotrkiem Kowalskim był bardzo bliski zwycięstwa. Gra zakończyła się jednak remisem.

Piąte miejsce zajął Tymoteusz Jaśków ze Społecznego Przedszkola “Akademii Przedszkolaka”, który także zdobył 4,5 pkt. Tymek był najlepszym szachistą spośród młodszych przedszkolaków (rocznik 2005).

Na szóstym miejscu z 4 punktami uplasował się Jakub Andrzejewski z Przedszkola Miejskiego Nr 4. Jakub jest mistrzem Świdnicy juniorów do 7 lat i pewnie dlatego nie był do końca zadowolony ze swojego (dobrego przecież) wyniku.

Wśród dziewczynek zdecydowanie najlepsze były dwie reprezentantki “gospodarzy”, czyli Przedszkola Miejskiego Nr 6. Oliwia Łazarek i Paulina Telesz zdobyły po 3,5 punktu i zajęły dwa pierwsze miejsca. Oliwia, jako jedyna z siedmiu uczestniczących w turnieju dziewczynek, cały czas walczyła w ścisłej czołówce i tylko porażki z najlepszymi w ostatnich rundach pozbawiły jej miejsca na podium. Zwyciężyła jednak w klasyfikacji dziewczynek. Paulinka – druga “na mecie” – była najsilniejszą spośród młodszych dziewczynek (rocznik 2005). Trzecie miejsce wywalczyła Małgosia Mucha ze Społecznego Przedszkola “Akademii Przedszkolaka”, która zdobyła 2 punkty.

Organizatorami turnieju byli: Departament Edukacji i Kultury Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz Przedszkole Miejskie Nr 6. Turniej sędziował Marcin Korzekwa.