I Gminny Turniej Szachowy Przedszkolaków, Jaworzyna Śl., 19.06.2012

Młodzi szachiści z Przedszkola Samorządowego w Jaworzynie Śląskiej oraz z klas zerowych Szkoły Podstawowej w Starym Jaworowie walczyli 19 czerwca 2012 r. o tytuł mistrza i mistrzyni Gminy Jaworzyna Śląska Przedszkolaków. Spośród 17 graczy najlepszą okazała się Aleksandra Cichocka, która zdobyła 3,5 pkt na 4 możliwe. Drugie miejsce (pierwsze wśród chłopców) z 3 punktami  zajął Krzysztof Truty. Na kolejnych miejscach byli Miłosz Rachelski oraz Karol Kołodka (ta sama ilość punktów). Wśród dziewcząt drugie miejsce zajęła Marta Więcław, a trzecie Aleksandra Rybka (po 2 pkt). Dyrektor przedszkola w Jaworzynie Śląskiej – pani Jadwiga Chrobak – wręczyła zwycięzcom statuetki oraz medale. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy. Sędziował autor tych słów.